СОДРЖИНА

Копнеејќи по деновите кога беше „вистински огар“, Шрек потпишува зделка со Рампелстилтскин за да си го врати својот рик... но, тој го доведува својот свет во хаос. А има само 24 часа да го смени договорот и сé да доведе во ред.
Сѐ започна со еден симпатичен огар кој се спријатели со едно магаре кое зборува и спаси една прекрасна принцеза во незаборавната приказна која го промени калапот за сите анимирани филмови што следеа. Сега пристигнува „Шрек засекогаш“, урнебесното финале на филмскиот феномен кој беше добитник на Оскар. Копнеејќи по деновите кога беше „вистински огар“, Шрек потпишува зделка со Рампелстилтскин за да го поврати својот рик... но, тој го доведува својот свет во хаос. Магарето одеднаш не може да се сети на својот најдобар пријател; Фиона сега е силна принцеза-воин; а Мачорот во чизми е само едно дебело мачориште! Заедно, тие имаат само 24 часа да го сменат договорот и да го вратат среќниот крај во последното поглавје.

Слики

Шрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогашШрек засекогаш

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шрек 2 (2004)

  image
  Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето,...
 • Шрек 3 (2007)

  image
  Кога неговиот дедо кралот Харолд тешко ќе се разболи, од Шрек се очекува да стане новиот владетел на Далечна Земја. Бидејќи не сака да се откаже од своето сакано...
 • Шрек (2001)

  image
  Еднаш одамна, во едно далечно мочуриште, си живеел еден огар по име Шрек чиј безгрижен осаменички живот е нарушен од инвазија на здодевни ликови од басните. Во...
 • Аладин и кралот на крадците (1996)

  image
  Конечно, Аладин може да се ожени со принцезата Јасмин. Но, кога 40-те разбојници ја прекинуваат свадбата и се обидуваат да украдат еден волшебен талисман, Аладин...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.