ФИЛМОВИ Страница 1

 • Нестали у акцији 2

  петок

  2.12.22

  12:45

  Нестали у акцији 2

  Missing in Action 2: The Beginning (1985)

  Шта се догаѓало у време док је пуковник Џејмс Брадок био у заробљеништву у Вијетнаму? О томе говори други део филма “Нестали у акцији”, чија радња претходи дешавањима из првог дела. Логор води злокобни пуковник Јин...

 • Одраз

  петок

  2.12.22

  14:45

  Одраз

  Vidblysk (2021)

  Украинскиот хирург Сергеј е заробен од руските воени сили во зоната на конфликт во Источна Украина и додека е во заробеништво, тој е изложен на ужасни сцени на понижување, насилство и рамнодушност кон човечкиот живот....

 • Царство небесно

  петок

  2.12.22

  21:00

  Царство небесно

  Kingdom of Heaven (2005)

  Орландо Блум го игра Балијан, ковач кој го загубил семејството и речиси ја изгубил вербата. Религиозните војни што беснеат во Светата земја му изгледаат далечни, но тој сепак е вовлечен во таа голема драма. Среде...

 • Во името на кралот

  сабота

  3.12.22

  00:55

  Во името на кралот

  In the Name of the King (2007)

  Џејсон Статам го игра Фармер, едноставен човек од Кралството Ехб, чија главна задача е да се грижи за своето семејство. Меѓутоа, кога Кралството ќе го освои Галијан (Реј Лиота), гладен за слава (Реј Лиота), Фармер е...

 • Црно злато

  сабота

  3.12.22

  20:00

  Црно злато

  Black Gold (2011)

  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за мир на својот противник Амар, султан на Салма. Двајцата...

 • Уништено пијано

  сабота

  3.12.22

  20:30

  Уништено пијано

  BROKEN KEYS (2021)

  Kарим, пијанист кој сонува за кариера во Европа, живее на Блискиот Исток во град разурнат од војна, каде модерните начини на живеење се забранети од екстремистичка група. Тој е принуден да го продаде пијаното за да...

 • Црно злато

  недела

  4.12.22

  01:45

  Црно злато

  Black Gold (2011)

  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за мир на својот противник Амар, султан на Салма. Двајцата...

 • Тунелски cтаорци

  недела

  4.12.22

  02:10

  Тунелски cтаорци

  Tunnel Rats (2008)

  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во џунглата во Виетнам.

 • Совршен ден

  недела

  4.12.22

  07:00

  Совршен ден

  A Perfect Day (2015)

  Во 1995 година, некаде на Балканот, еден тим хуманитарци, предводен од Мамбруо, се справува со неочекувани кризи и со бирократијата во воената зона на единствениот начин што го знаат, со храброст и смисла за хумор.

 • Уништено пијано

  недела

  4.12.22

  09:05

  Уништено пијано

  BROKEN KEYS (2021)

  Kарим, пијанист кој сонува за кариера во Европа, живее на Блискиот Исток во град разурнат од војна, каде модерните начини на живеење се забранети од екстремистичка група. Тој е принуден да го продаде пијаното за да...

 • Најголемата битка

  недела

  4.12.22

  10:35

  Најголемата битка

  Air Strike (2018)

  Според вистинската приказна, најхрабрата приказна на Втората Светска војна, никогаш претходно раскажана… Во текот на Втората светска војна, во невозможни услови, недостаток на ресурси, оружје и искуство, кинеското...

 • Клетници

  недела

  4.12.22

  20:00

  Клетници

  Les Misérables (2012)

  Базиран на роману Виктора Игоа, филм прати судбину Француза Жана Валжана, који после 20 година робије покушава да отпочне нови живот. Окреќе се поштеном послу и постаје врло успешан пословни човек , па и градоначелник...

 • Кралска игра

  понеделник

  5.12.22

  02:10

  Кралска игра

  Schachnovelle (2021)

  Оваа адаптација на романот на Стефан Звајг се одвива во 1938 година, кратко пред Втората светска војна, токму кога Вермахтот врши инвазија врз Австрија. Адвокатот Џозеф Барток и неговата сопруга Ана планираат да...

 • Смртоносен извор

  понеделник

  5.12.22

  05:10

  Смртоносен извор

  Wicked Spring (2002)

  Во текот на Граѓанската војна во Америка, во 1864 година, три војници на Унијата и три војници на Конфедерацијата ќе се одалечат од своите единици и случајно ќе се најдат. Ноќта ќе ја минат заедно, но утрото пак ќе ги...

 • Царство небесно

  понеделник

  5.12.22

  13:30

  Царство небесно

  Kingdom of Heaven (2005)

  Орландо Блум го игра Балијан, ковач кој го загубил семејството и речиси ја изгубил вербата. Религиозните војни што беснеат во Светата земја му изгледаат далечни, но тој сепак е вовлечен во таа голема драма. Среде...

Почеток « 1 2 3 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.