СОДРЖИНА

Тројца пријатели - новинар, аналитичар на нафтената индустрија и главен финансиски директор се среќаваат повторно, по десет години, и случајно откриваат една од клучните скриени причини за војната во Ирак. Се обидуваат да им ги претстават на водечките медиуми доказите дека американската инвазија на Ирак има за цел да се спроведе продажбата на нафта во долари, а не во евра, да се задржи доминацијата на американската валута. Борејќи се со незамисливи тешкотии тимот мора да се соочи со своето минато, да најде информатори кои можат да ја потврдат оваа теорија и да ги изведат заговорниците за да се открие вистината.

Слики

Меѓу краци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нуле и јединице (2021)

  image
  Након апокалиптичке опсаде, 'Нуле и јединице' прате америчког војног специјалца Џеј Џеја (Итан Хок) док пролази кроз затворени, мрачни свет страха, параноје и...
 • 1917 (2019)

  image
  Во кулминацијата на Првата светска војна, две млади британски момчиња, Скофилд и Блејк добиваат речиси невозможна мисија. Во трка со времето, мора да преминат...
 • Предавање (2007)

  image
  Кога хемискиот инженер роден во Египет исчезнува на рутински лет од Јужна Африка до Вашингтон, неговата сопруга Изабела започнува меѓународна потера по него.
 • Кралска игра (2021)

  image
  Оваа адаптација на романот на Стефан Звајг се одвива во 1938 година, кратко пред Втората светска војна, токму кога Вермахтот врши инвазија врз Австрија. Адвокатот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.