poster

Заложник

Taken (2008)

трилер, акција, криминалистички | Франција, САД, Обединетото Кралство
Режисер: Pierre Morel
CineStar TV2 | 13.2.23 | 19:20

Оценка на корисникот: 8.7/10
(490 гласови)

СОДРЖИНА

Брајан (Лијам Нисон) е поранешен таен агент кој живее во Америка, разведен е и има 17-годишна ќерка Ким (Меги Грејс). За време на празниците Ким планира да оди со другарката на патување низ Европа. Бидејќи ѝ е страв дека таткото нема да ја пушти, ветува дека ќе одат само во Париз. Работите тргнуваат во лоша насока и Ким ја грабнуваат трговци со луѓе. Има ли нешто пострашно за таткото од очекување на телефонски повик од грабнувачите? Доволни ли се 96 часа?

Слики

ЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложникЗаложник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опасен патнички воз 123 (2009)

  image
  Вооружени луѓе го опседнуваат метрото на Њујорк, барајќи дебел откуп. Додека властите се обидуваат да преговараат со киднаперите, се прашуваат како киднаперите...
 • Транспортер 3 (2008)

  image
  Френк Мартин има задача да ја однесе Валентина, ќерката на украински владин функционер, од Марсеј до Одеса на Црно Море. Но неколкумина убијци сакаат да го...
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
 • Потреба за брзина (2014)

  image
  Након што му бивши партнер намести убиство које није починио, Тоби Маршал, заљубљеник у аутомобиле и улични тркач који мучи муку са новцем, проводи две године у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.