рејтинг: 8.8/10
Оценка на корисникот: 10/10
(5 гласови)

„Преспав“, пансион во регионот на Преспа во Македонија, претставува метафора за реалните општествени случувања во земјата, внатрешниот балкански менталитет и борбата на ликовите од кои не можат да избегаат.

Се прикажува на каналите:

MRT1  

Беше на каналите:

24Vesti  Telma  

Следна епизода:

сабота
14:35
Преспав, Еп. 19, играна серија ®
недела
14:40
Преспав, Еп. 20, играна серија ®
ПРЕПОРАКИ
 • Ричард Касел (2009)

  вторник
  image
  Једна од најпопуларнијих серија у 2009. години у Америци прати причу Нејтан Филиона као Ричарда Касла, познатог писца крими романа и мистерија, који је у својој...
 • The Avatars (2013)

  вторник
  image
  Три тинејџера заљубљена у музику сањају да постану познате рокенрол звезде. Али како пут до звезда није ни мало лак – смислиќе план и постаќе први виртуални бенд!
 • Стажисти (2001)

  вторник
  image
  У нестварном свету болнице "Сацред Хеарт", стажиста Џеј Ди Дориан учи тајне медицине, пријатељства и живота. Серија прати нервозног и помало несигурног стажисту...
 • Бубалици (2007)

  вторник
  image
  Ленард и Шелдон се цимери и брилијантни физичари. Тие се беспрекорни умови кои знаат како функционира вселената. Но, ова знаење не им помага во комуникацијата со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.