рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(8 гласови)

Содржина

Кога поранешна форензичка сметководителка од јавното обвинителство ќе биде повикана да помогне во решавањето на тежок случај, таа ќе ја открие смртоносната мрежа од измами.

Прегледи


Прегледано од hymie
петок, 23 септември 2022 14:00
Assistant D.A. Kate MacIntyre (Nicole de Boer) was working the Vargano (Steve Bacic) case when two key men for the prosecution were killed by a sniper right in front of her. Terrified by the killings Kate quits her position to become a lecturer instead. But when her old boss, D.A. Frank Murphy (Andrew Moodie), asks for her help she agrees to work as a consultant alongside Frank and Greg Nealand (Peter Michael Dillon), his new assistant D.A. But Kate's return sees an increase in danger and... (Повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Препораки
 • The Silent Duel (1967)

  image
 • Момчето што го запозна онлајн (2010)

  image
  Кога тинејџерката Ками ќе се вљуби во Џејк, кого го запознала преку Интернет, нејзината самохрана мајка сфаќа колку тешко се справува со вљубувањето. Иако Ками...
 • The Nanny Betrayal (2018)

  image
  A woman tries to protect her family after her husband has an affair with their nanny. As her husband's co-workers are killed, she discovers everything is not what...
 • Измама (2006)

  image
  Свештеникот Тед и неговата сопруга Емили се, навидум, совршен пар. Иако Емили го обожава својот сопруг, таа забележува дека веќе тој не ѝ обрнува внимание. Откако...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.