рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 6.33/10
(24 гласови)

СОДРЖИНА

Номинираните за „Оскар“, Еми Адамс и Џек Гиленхал играат во овој возбудлив романтичен трилер од познатиот сценарист и режисер Том Форд („Самец“). Сузана (Еми Адамс) живее во неисполнет брак кога добива пакет кој содржи ракопис на романот на нејзиниот бивш сопруг Едвард (Џејк Гиленхал). Романот ѝ е посветен нејзе, но неговата содржина е насилна и уништувачка. Сузана почнува да се потсетува на нејзината мината љубовна приказна со авторот. Постепено таа ја интерпретира книгата како приказна за одмазда, приказна што ја принудува да ги преиспита изборите што ги направила, и одново ја буди љубовта за којашто таа се плашела дека ја загубила. Во филмот играат и Арми Хамер и Мајкл Шенон. „Ноќни животни“ е трилер за шокантната интимност и обземачка тензија.

Слики

Ноќни животниНоќни животниНоќни животниНоќни животниНоќни животниНоќни животниНоќни животниНоќни животниНоќни животни

Прегледи


Прегледано од Vinko
петок, 6 март 2020 14:03
Užasan film! Ako želite nešto za opuštanje, nakon čega ćete se dobro osjećati, ovo definitivno nije to. Bilo mi je izuzetno žao potrošenog vremena.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Чистите (2012)

  денес
  image
  Британскиот таен агент Ијан (Шон Бин) е на трага на една терористичка ќелија во Лондон. Негова цел е да го фати радикалниот исламист Аша, за кого никој не знае...
 • Слободан пад (2014)

  денес
  image
  Прича о Јане Портер, младој жени која ради у једној великој корпорацији, а која разоткрива опасну тајну због које је погинуо њен ментор. Када то сазна њен шеф,...
 • Крокодили од предградието 3 (2011)

  денес
  image
  На роденденот на Ханес ништо не оди така како што треба. Се скарал со својата девојка Марија, затоа што наместо да поминува романтични мигови тој повеќе сака,...
 • Операција Ентебе (2018)

  денес
  image
  Истинита прича о талачкој кризи у авиону снимљена према истинитим догаѓајима из 1976. године. Истинита прича из 1976. године када су четворица отмичара —двојица...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.