рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(42 гласови)

СОДРЖИНА

Во трилерот со вртоглаво високи влогови, Адам Касиди (Лиам Хемсворт) е шармантен млад деловен човек кој се обидува да напредува на новото работно место во Вајат Телеком. По една непромислена грешка, тој се соочува со немилосрдниот сопственик на компанијата, Николас Вајат (Гери Олдман), кој ќе го поштеди само под еден услов: Адам мора да се инфилтрира како корпоративен шпион во конкурентската компанија управувана од заколнатиот ривал на Вајат, Џок Годар (Харисон Форд). Адам одеднаш добива раскошна канцеларија, вози скапи автомобили, во врска е со убавата Ема (Амбер Херд), но конците на играта ги влече Вајат и ништо не може да го спречи во мултимилионската трка што планира да ја добие.

Слики

ПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПаранојаПараноја

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дрон (2017)

  image
  Нил своје радне дане проводи летеќи дроновима на тајним мисијама, а затим се враќа свом породичном животу, притом његова жена и син не знају ништа о његовом...
 • Премијер (2016)

  image
  На путу за самит који се одржава у Бриселу, аутомобил белгијског премијера бива нападнут, његов возач убијен, а сам премијер отет. Ускоро премијер сазнаје да су...
 • Тренутак спознаје (2020)

  image
  Нормалан живот човека из Њујорка бива прекинут када бугарска мафија убије његову супругу. Он одлази у Париз да би се сакрио од њих, али три године касније у филму...
 • Измама (2006)

  image
  Свештеникот Тед и неговата сопруга Емили се, навидум, совршен пар. Иако Емили го обожава својот сопруг, таа забележува дека веќе тој не ѝ обрнува внимание. Откако...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.