Содржина

Радња филма смештена је у експанзивну јапанску заједницу Сао Паула у Бразилу - највеќу јапанску дијаспору на свету. Акеми (МАСУМИ) је сироче које открива да је наследница половине криминалног синдиката Yакуза. Склапајуќи неугодан савез са незнанцем амнезијом (Јонатхан Рхyс Меyерс) који верује да им древни мач веже две судбине, Акеми мора да покрене рат против другог дела синдиката који жели њену смрт.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Салонот на Худа (2021)

  image
  Рим, млада мајка која е мажена за љубоморен маж, оди во салонот на Худа во Витлеем за фризура и прислушување. Но оваа обична посета станува проблематична кога...
 • Прикриениот агент (2022)

  image
  „Прикриениот агент“ е неверојатна и драматична приказна за професионалниот измамник Роберт Фригард кој го игра Џејмс Нортон, и за Алис Арчер, која ја игра Џема...
 • Измама (2006)

  image
  Свештеникот Тед и неговата сопруга Емили се, навидум, совршен пар. Иако Емили го обожава својот сопруг, таа забележува дека веќе тој не ѝ обрнува внимание. Откако...
 • Момчето што го запозна онлајн (2010)

  image
  Кога тинејџерката Ками ќе се вљуби во Џејк, кого го запознала преку Интернет, нејзината самохрана мајка сфаќа колку тешко се справува со вљубувањето. Иако Ками...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.