ФИЛМОВИ Страница 1

 • 12 моќни сираци

  сабота

  3.12.22

  14:50

  12 моќни сираци

  12 Mighty Orphans (2021)

  Вистинска приказна за Мајти Мајтс, фудбалски тим од сиропиталиште во Форт Ворт, воден за време на Големата депресија од тренерот Расти Расел до првенство во Тексас. Расти развива иновативни стратегии што го дефинираат...

 • Г-ѓа Браун

  сабота

  3.12.22

  14:50

  Г-ѓа Браун

  Mrs Brown (1997)

  Приказна за извонредното пријателство помеѓу Кралицата Викторија, најмоќната жена на светот и Џон Браун, обичен шкотски горјанин, што трансформирале империја.

 • Телохранителот на Линколн

  сабота

  3.12.22

  17:30

  Телохранителот на Линколн

  Saving Lincoln (2013)

  Вистинска приказна за Абрахам Линколн и неговиот телохранител, американскиот маршал Ворд Хил Лемон.

 • Ајфел

  сабота

  3.12.22

  20:00

  Ајфел

  Eiffel (2021)

  Романтична драма што ја фикционализира приказната за Густав Ајфел (Ромен Дурис), инженерот кој наоѓа инспирација да ја изгради кулата што го носи неговото име кога ќе ја запознае Едриен (Ема Меки), мистериозна жена од...

 • Црно злато

  сабота

  3.12.22

  20:00

  Црно злато

  Black Gold (2011)

  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за мир на својот противник Амар, султан на Салма. Двајцата...

 • Црно злато

  недела

  4.12.22

  01:45

  Црно злато

  Black Gold (2011)

  Во 1930-тите години, двајца завојувани водачи меѓусебно се пресметуваат на Арапскиот Полуостров. Победникот Несиб, емир на Хобеика, му ги поставува условите за мир на својот противник Амар, султан на Салма. Двајцата...

 • Добриот пастир

  недела

  4.12.22

  02:40

  Добриот пастир

  The Good Shepherd (2006)

  Едвард верува во САД и е подготвен да жртвува сѐ за заштитата на земјата. Како еден од основачите на ЦИА, Едвард е полн со идеали, но со тек на време неговата сомничавост кон средината расте.

 • 12 моќни сираци

  недела

  4.12.22

  07:30

  12 моќни сираци

  12 Mighty Orphans (2021)

  Вистинска приказна за Мајти Мајтс, фудбалски тим од сиропиталиште во Форт Ворт, воден за време на Големата депресија од тренерот Расти Расел до првенство во Тексас. Расти развива иновативни стратегии што го дефинираат...

 • Ајфел

  недела

  4.12.22

  10:40

  Ајфел

  Eiffel (2021)

  Романтична драма што ја фикционализира приказната за Густав Ајфел (Ромен Дурис), инженерот кој наоѓа инспирација да ја изгради кулата што го носи неговото име кога ќе ја запознае Едриен (Ема Меки), мистериозна жена од...

 • Црвениот орел

  недела

  4.12.22

  12:45

  Црвениот орел

  Águila Roja, la película (2011)

  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од Франција, Англија и Португалија. Корумпираниот кардинал...

 • Бенедета

  недела

  4.12.22

  20:00

  Бенедета

  Benedetta (2021)

  Уште како млада девојка, Бенедета чувствувала дека е поблиску до Бога од другите луѓе. Неколку години подоцна, татко ѝ ја испраќа во манастир - иако сака да ѝ подари подобар живот повеќе од духовно исполнување....

 • Клетници

  недела

  4.12.22

  20:00

  Клетници

  Les Misérables (2012)

  Базиран на роману Виктора Игоа, филм прати судбину Француза Жана Валжана, који после 20 година робије покушава да отпочне нови живот. Окреќе се поштеном послу и постаје врло успешан пословни човек , па и градоначелник...

 • Елвис

  недела

  4.12.22

  21:40

  Елвис

  Elvis (2022)

  „Елвис“ е епски филмски спектакл од „Ворнер Брос Пикчрс“ и режисерот визионер, номинираниот за Оскар Баз Лурман, кој ги истражува животот и музиката на Елвис Присли со Остин Батлер и оскаровецот Том Хенкс во главните...

 • Амин

  понеделник

  5.12.22

  00:05

  Амин

  Amen. (2002)

  За време на Втората светска војна, Курт Герштајн е офицер научник кој работи за СС на проекти за дезинфекција и прочистување на водата. Кога открива дека соединението што го развил треба да се користи за масовно...

 • Кралска игра

  понеделник

  5.12.22

  02:10

  Кралска игра

  Schachnovelle (2021)

  Оваа адаптација на романот на Стефан Звајг се одвива во 1938 година, кратко пред Втората светска војна, токму кога Вермахтот врши инвазија врз Австрија. Адвокатот Џозеф Барток и неговата сопруга Ана планираат да...

Почеток « 1 2 3 4 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.