ФИЛМОВИ Страница 1

 • Робин Худ: Почетоци

  четврток

  06.8.20

  13:25

  Робин Худ: Почетоци

  Robin Hood (2018)

  Како млад човек полн со идеали, заминува во крстоносните војни, каде доживува разочарување, но станува искусен војник. По враќањето назад, го онерасположува состојбата на неговата земја, која западнала во корупција,...

 • Shija e hakmarrjes

  четврток

  06.8.20

  15:20

  Shija e hakmarrjes

 • Чапи

  четврток

  06.8.20

  16:45

  Чапи

  Chappie (2015)

  Во блиската иднина, со криминалот се справува репресивна механизирана полициска сила. Но сега луѓето се спротивставуваат. Кога еден полициски робот по име Чапи е украден и репрограмиран, тој станува првиот робот со...

 • Добредојдовте во џунглата

  четврток

  06.8.20

  19:00

  Добредојдовте во џунглата

  The Rundown (2003)

  Во современата акциска комедија „Добредојдовте во џунглата“ која се одвива во грубите и неприпитомени предели на Амазон, игра Двејн ’Карпата’ Џонсон како Бек, човек кој ги користи сите средства за да го поврати она за...

 • Измамничките од Волстрит

  четврток

  06.8.20

  20:00

  Измамничките од Волстрит

  Hustlers (2019)

  Филмот го прати планот за освета на две вработени во стриптиз клуб, кои ги здружуваат силите против мажите од Волстрит кои се нивни клиенти. Дејството на филмот е инспирирано од напис во Њујорк Магазин, кој излезе во...

 • Разни приказни

  четврток

  06.8.20

  21:00

  Разни приказни

  Gossip (2000)

  Тројца студенти на колеџ прават училиштен проект за разни приказни кои ги прошируваат во околината. Ситуацијата набргу излегува од контрола.

 • Два кинга

  петок

  07.8.20

  01:05

  Два кинга

  Kings (2017)

  Los Anđeles, 1992. godina. Mili je samohrana majka dvanaestoro dece. Džesi, najstariji, i Vilijam, najnoviji, svađaju se zbog lepe Nikol koja je pobegla od kuće. Na TV-u, suđenje Rodniju Kingu u punom je zamahu....

 • Видео сам ђавола

  петок

  07.8.20

  01:30

  Видео сам ђавола

  Ang-ma-reul bo-at-da (2010)

  Film prati specijalnog agenta Kim Su-hjuna, koji kreće u potragu za serijskim ubicom Džang Kjung-čulom, nakon što mu ovaj brutalno ubije verenicu. Pun gneva i želje za osvetom zaklinje se da će ga pronaći i krvnički...

 • Ноќен грабливец

  петок

  07.8.20

  01:35

  Ноќен грабливец

  Night Hunter (2018)

  Искусен полковник, неговата полициска единица и локален одмаздник се дел од опасна игра во која е вмешан затвореник за кој се мисли дека е одговорен за неколку киднапирања и убиства на жени.

 • Подземен свет: Подемот на врколаците

  петок

  07.8.20

  01:40

  Подземен свет: Подемот на врколаците

  Underworld: Rise of the Lycans (2009)

  Вечна битка меѓу аристократските вампири и нивните некогашни робови- врколаците. Меѓусебни непријатели илјадници години кои водат беспоштедна војна која почнала во Мрачното време. Бунтот на Ликаните ни ја прикажува...

 • Нож у срце

  петок

  07.8.20

  02:40

  Нож у срце

  Un couteau dans le coeur (2018)

  Pariz, leto 1979. An producira trećerazredni gej porno film. Nakon što ju je njen montažer i ljubavnik Lois napustio, pokušava da se sredi snimajući svoj najambiciozniji film do sada sa svojim vernim pomoćnikom...

 • Ненси Дру

  петок

  07.8.20

  10:30

  Ненси Дру

  Nancy Drew (2007)

  Тинејџерката-детектив, Ненси Дру го придружува својот татко на бизнис патување во Лос Анџелес, каде што наоѓа траги за убиство на филмска ѕвезда.

 • Добредојдовте во џунглата

  петок

  07.8.20

  14:35

  Добредојдовте во џунглата

  The Rundown (2003)

  Во современата акциска комедија „Добредојдовте во џунглата“ која се одвива во грубите и неприпитомени предели на Амазон, игра Двејн ’Карпата’ Џонсон како Бек, човек кој ги користи сите средства за да го поврати она за...

 • Падот на Белата куќа

  петок

  07.8.20

  16:30

  Падот на Белата куќа

  White House Down (2013)

  Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми Фокс) од една вооружена група паравоени напаѓачи....

 • Нон-Стоп

  петок

  07.8.20

  17:40

  Нон-Стоп

  Non-Stop (2014)

  Radnja filma se odvija na međunarodnom letu Njujork – London. Tokom leta, američki savezni agent prima seriju pretećih poruka. Svakih 20 minuta biće ubijen jedan putnik, sve dok se 150 miliona dolara ne prebaci na...

Почеток « 1 2 3 4 5 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.