ФИЛМОВИ Страница 1

 • Библиотекар Повратак у руднике цара Соломона

  сабота

  1.10.22

  17:55

  Библиотекар Повратак у руднике цара Соломона

  The Librarian: Return to King Solomon's Mines (2006)

  Бивши обични библиотекар, сада велики авантуриста креќе у потрагу за легендарним рудницима краља Соломона. Флин Карсен био је тихи књишки мољац, који иза себе има 12 факултетских диплома, шест магистарских и 4...

 • Инспектор Торн: Страшливец

  сабота

  1.10.22

  19:00

  Инспектор Торн: Страшливец

  Thorne: Scaredycat (2010)

  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата железничка станица. Сепак, изгледа дека постои и втор...

 • Библиотекар Проклетство Јудиног пехара

  сабота

  1.10.22

  20:00

  Библиотекар Проклетство Јудиног пехара

  The Librarian III: The Curse of the Judas Chalice (2008)

  После низа узбудљивих авантура, Флин на аукцији уметничких предмета купује дрвени камен мудрости, након чега га оставља девојка. То му веома тешко пада, па његови пријатељи сматрају да је дошло време да оде на неки...

 • Алита: Борбениот ангел

  сабота

  1.10.22

  20:15

  Алита: Борбениот ангел

  Alita: Battle Angel (2019)

  Додека Алита се прилагодува на новиот живот во Ајрон Сити, Ајдо сѐ обидува да ја заштити од нејзиното мистериозно минато, а нејзиниот нов другар Хуго (Киан Џонсон) се обидува да и ги врати сеќавањата. Но, кога...

 • Киднапирање

  сабота

  1.10.22

  21:00

  Киднапирање

  Abduction (2019)

  Квин излегува од фонтана во парк во градот Хо Ши Мин, без никакво сеќавање за тоа кој е и од каде доаѓа. Дури талка низ градот спојувајќи го полека дел по дел своето минато, сфаќа дека немилосрдно го прогонуваат...

 • Дваесет и осум К

  сабота

  1.10.22

  21:00

  Дваесет и осум К

  Twenty8k (2012)

  Дива се враќа дома во Обединетото Кралство кога нејзиниот брат е уапсен за една кобна престрелка на бандите во Источен Лондон. Убедена во неговата невиност, таа почнува да истражува, откривајќи многу поголема завера...

 • Да се убие Бил 2

  сабота

  1.10.22

  21:00

  Да се убие Бил 2

  Kill Bill: Vol. 2 (2004)

  Завршува приказната за одмазда на Квентин Тарентино. Ума Турман се враќа како Невестата обидувајќи се да им се одмазди на своите неуспешни убијци и да ја најде својата ќерка.

 • Дечја игра 2

  сабота

  1.10.22

  22:00

  Дечја игра 2

  Child's Play 2 (1990)

  Чаки се вратио! Наставља тамо где је језиви оригинал стао, када Чакијева фабрика играчака поново прави оригиналну лутку, да би доказали да је са њом све у реду. Грешка. Чаки креќе у дивљање, реже и сецка уз свој...

 • Џек Ричер

  сабота

  1.10.22

  22:05

  Џек Ричер

  Jack Reacher (2012)

  Шест истрели. Петмина мртви. Еден провинциски град доживува ужас. Но, за неколку часа, полицијата го решава случајот. Но, една работа не е како што треба. Обвинетиот човек вели дека фатиле погрешен тип. А потоа вели:...

 • Есктремни мерки

  сабота

  1.10.22

  22:35

  Есктремни мерки

  Extreme Measures (1996)

  Гај Лутан је млади доктор који је управо завршио медицину и стажира у Ургентном центру у Њујорку. Једне ноќи у болницу долази пацијент који је бескуќник. Он тврди да је узимао лекове за које Лутан никада раније није...

 • Денот после утре

  сабота

  1.10.22

  22:45

  Денот после утре

  The Day After Tomorrow (2004)

  Кога ново глобално ледено доба му се заканува на светот, палеоклиматологот, професорот Џек Хол, се обидува да открие како да го спаси човештвото и пробува да стигне до својот млад син во Њујорк. Што ако сме на работ...

 • Грабежот на Хатон Гарден

  сабота

  1.10.22

  23:15

  Грабежот на Хатон Гарден

  The Hatton Garden Job (2017)

  Неверојатна вистинита приказна која се одвива во еден велигденски викенд, прикажувајќи четворица остарени лондонски криминалци кои бараат последна шанса за слава, планирајќи да го извршат најголемиот грабеж во...

 • Абецеден убиец

  сабота

  1.10.22

  23:35

  Абецеден убиец

  The Alphabet Killer (2008)

  Засновано на вистинита приказна за убиецот со иницијали во Рочестер, Њујорк.

 • Кучешка љубов

  сабота

  1.10.22

  23:45

  Кучешка љубов

  Amores Perros (2000)

  Три испреплетени приказни за животите на различни слоеви на општеството во Мексико Сити. Октавио се обидува да собере доволно пари за да побегне со својата девојка и одлучува своето куче Кофи да го вклучи во борби на...

 • Есктремни мерки

  недела

  2.10.22

  00:05

  Есктремни мерки

  Extreme Measures (1996)

  Гај Лутан је млади доктор који је управо завршио медицину и стажира у Ургентном центру у Њујорку. Једне ноќи у болницу долази пацијент који је бескуќник. Он тврди да је узимао лекове за које Лутан никада раније није...

Почеток « 1 2 3 ... 10 11 12 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.