ФИЛМОВИ Страница 1

 • На Мидлтон

  недела

  10.12.23

  10:30

  На Мидлтон

  At Middleton (2013)

  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е конзервативен кардиохирург, кој го носи својот 18-годишен...

 • На Мидлтон

  недела

  10.12.23

  10:31

  На Мидлтон

  At Middleton (2013)

  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е конзервативен кардиохирург, кој го носи својот 18-годишен...

 • Премијер

  недела

  10.12.23

  18:35

  Премијер

  De Premier (2016)

  На путу за самит који се одржава у Бриселу, аутомобил белгијског премијера бива нападнут, његов возач убијен, а сам премијер отет. Ускоро премијер сазнаје да су његова супруга и деца таоци. Речено му је да ќе сви...

 • Ѕверот во нас

  понеделник

  11.12.23

  02:56

  Ѕверот во нас

  Love the Beast (2009)

  Познатиот холивудски актер Ерик Бана ја испитува сопствената фиксација со автомобилите и во овој интересен документарен филм бележи обиди да се натпреварува во предизвикувачката и опасна трка на Тарга Тасманија. Но,...

 • Малцински извештај

  понеделник

  11.12.23

  03:40

  Малцински извештај

  Minority Report (2002)

  Во иднина каде специјална полициска единица може да апси убијци пред да го направат делото, главниот човек во таа единица, началник Џон Андертон (Том Круз) самиот е обвинет за идно убиство, и се впушта во докажување...

 • Докажано Џонатан

  понеделник

  11.12.23

  07:10

  Докажано Џонатан

  Certifiably Jonathan (2007)

  Џонатан Винтерс, стрип-икона и талентиран уметник, сонува неговите слики да се најдат во Музејот за современа уметност во Њујорк. Познат критичар на уметноста смета дека Џонатан е „новото што недостига меѓу Миро и...

 • Илузије

  понеделник

  11.12.23

  09:10

  Илузије

  Powidoki (2016)

  Велики пољски редитељ Анџеј Вајда враќа се са страственим биографским филмом о авангардном уметнику, Владиславу Стржеминском, који се борио против стаљинистичке ригидности и сопственог инвалидитета како би унапредио...

 • Премијер

  понеделник

  11.12.23

  16:00

  Премијер

  De Premier (2016)

  На путу за самит који се одржава у Бриселу, аутомобил белгијског премијера бива нападнут, његов возач убијен, а сам премијер отет. Ускоро премијер сазнаје да су његова супруга и деца таоци. Речено му је да ќе сви...

 • Кога јагнињата ќе стивнат

  понеделник

  11.12.23

  20:30

  Кога јагнињата ќе стивнат

  The Silence of the Lambs (1991)

  Приправничка во ФБИ е назначена од нејзиниот претпоставен да го интервјуира затворениот психопат Ханибал “Канибал“ Лектор, со надеж дека тој може да помогне да се открие идентитетот на недофатлив сериски убиец.

 • Заиста, никада ниси био овде

  понеделник

  11.12.23

  21:00

  Заиста, никада ниси био овде

  You Were Never Really Here (2017)

  Ратни ветеран ќе се након "пензионисања" посветити спасавању жена које се сексуално искориштавају и које су жртве трговине белим робљем. Једног дана ќе примити позив једног политичара који ќе му се обратити јер је...

 • Вечната планета: Херои на океанот

  вторник

  12.12.23

  09:15

  Вечната планета: Херои на океанот

  Perpetual Planet: Heroes of the Oceans (2021)

  Легендарната океанографка Силвија Ерл и група пионерски поморски научници ја раскажуваат приказната за неверојатната работа која ја преземаат низ целата планета за да го заштитат кревкиот екосистем на нашите океани....

 • Илузије

  вторник

  12.12.23

  09:30

  Илузије

  Powidoki (2016)

  Велики пољски редитељ Анџеј Вајда враќа се са страственим биографским филмом о авангардном уметнику, Владиславу Стржеминском, који се борио против стаљинистичке ригидности и сопственог инвалидитета како би унапредио...

 • Матадор

  вторник

  12.12.23

  16:20

  Матадор

  The Matador (2008)

  Матадор е епска приказна за Давид Ел Фанди Фандила и неговата борба да стане нај ценет светски матадор. Срцепарателните пречки и возбудливите успеси го драматизираат тригодишното патување на Ел Фанди низ Шпанија и...

 • Кога јагнињата ќе стивнат

  вторник

  12.12.23

  16:40

  Кога јагнињата ќе стивнат

  The Silence of the Lambs (1991)

  Приправничка во ФБИ е назначена од нејзиниот претпоставен да го интервјуира затворениот психопат Ханибал “Канибал“ Лектор, со надеж дека тој може да помогне да се открие идентитетот на недофатлив сериски убиец.

 • Бруно Рејдал: Исповед на еден убиец

  вторник

  12.12.23

  18:40

  Бруно Рејдал: Исповед на еден убиец

  Bruno Reidal, Confessions of a Murderer (2021)

  Кантал, Франција, 1905 година. Во шумата околу неговото родно село, младиот студент по верски науки Бруно Ридал убива едно момче и веднаш им се предава на властите. Во затворот тој е испрашуван со седмици и се соочува...

Почеток « 1 2 3 4 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.