рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 4.8/10
(5 гласови)

Содржина

Џонатан Винтерс, стрип-икона и талентиран уметник, сонува неговите слики да се најдат во Музејот за современа уметност во Њујорк. Познат критичар на уметноста смета дека Џонатан е „новото што недостига меѓу Миро и Далим” и го убедува Музејот да се согласи на негова изложба. Џонатан се оддава на сликањето, но доаѓа до трагедија кога неговата омилена слика е украдена, што предивикува потиштеност и не е во состојба да ги заврши сликите за неговата голема изложба.Сите негови пријатели, од Робин Вилјамс до Сара Силверман се обидуваат да му помогнат на Џонатан да го врати неговото моџо.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • A Plastic Ocean (2016)

  image
  Journalist Craig Leeson teams up with diver Tanya Streeter and an international team of scientists and researchers, and they travel to twenty locations around the...
 • Land of the Bears (2014)

  image
  Set in the wilderness of the Kamchatka Peninsula, the land of legends and the kingdom of wild brown bears, we follow the daily adventures of five wild brown...
 • A Leaf of Faith (2018)

  image
  This documentary explores Kratom, a botanical supplement that has been proposed as an alternative to today's opioid painkillers.
 • Бекство из собе 18 (2017)

  image
  Џон Дејли, бивши скинхед неонациста, побегао је у Израел након што је његова банда покушала да га убије јер је Јевреј. Годинама касније добија мејл од особе из...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.