СОДРЖИНА

Габриел е човек кој навидум има се: успешна професионална кариера како архитект, прекрасната сопруга Ени и младата ќерка, Елизабет. Но со време сфаќа дека не е среќен. Габриел затоа одлучува да напише претстава за јадот кој го живее секој ден. Ја напушта работата, зема агресивен агент да го претставува и почнува да пишува. Набргу доаѓа до развод, но претставата постигнува голем успех. Иако животот сега му е поинаков од што му бил, Габриел е по среќен.

Слики

Повеќекратни сарказми

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Grand Hotel Excelsior (1982)

  вторник
  image
  Taddeus is the manager of the Grand Hotel Excelsior. The Summer season begins in May and since then many odd persons frequent the hotel. There is Ilde Vivaldi, in...
 • Степфордските сопруги (2004)

  вторник
  image
  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа...
 • Вампирки (2012)

  вторник
  image
  Две женси вампирки во модерните денови на Њу Јорк се соочуваат со тешки романтични можности.
 • Dad's Army (2016)

  вторник
  image
  The Walmington-on-Sea Home Guard platoon deal with a visiting female journalist and a German spy as World War II draws to its conclusion.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.