рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.1/10
(38 гласови)

Содржина

Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу се шират гласини за романтичната слобода на Олив, а таа го прифаќа вниманието.
Девицата Олив се чувствува анонимно во средното училиште каде учи. Нејзината најдобра пријателка, Рианон ја кани да го мине викендот со нејзиното семејство. Олив лаже и вели дека ќе има состанок со еден непостоечки факултетски студент. Следниот понеделник, Рианон оди во тоалетот со Олив и ја прашува каква ѝ била средбата, а Олив лаже, велејќи дека ја изгубила невиноста. Сепак, еден соученик го слуша нивниот разговор и шири гласина за промискуитетноста на Олив. Олив станува злогласна ученичка. Таа ја открива вистината на својот пријател Брендон кој е хомосексуалец кого го малтретираат на училиште, предлагајќи му и тој да лаже дека спиел со девојка. Брендон бара од Олив да му помогне и таа лаже дека имала секс со него на една забава. Потоа и другите отфрлени момчиња ѝ плаќаат на Олив за да го подобрат својот имиџ за сметка на реномето на Олив. Кога Олив губи контрола врз ситуацијата, потребно ѝ е да заземе став за да го промени тоа.

Слики

Лесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојкаЛесна девојка

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Плодна година (2006)

  image
  Еден лондонски банкар се сели во Прованса за да го продаде лозјето што го наследил од својот покоен вујко. Тој неволно се населува во место што станува простор за...
 • Фатален изглед (2020)

  image
  Приказна за тинејџер кој се носи со мааните и предностите на својата смртоносна привлечност.
 • Во добро и во зло (2012)

  image
  Животот не оди секогаш според планот. Пет Солатано изгубил сѐ - куќата, работата и сопругата. Сега повторно живее со родителите, откако осум месеци поминал во...
 • Заглавени во љубоив (2012)

  image
  Дејството го следи писателот Вилијам, којшто не може да ја преболи поранешната сопруга. Поради тоа, тој веќе 3 години не пишува. Има повремени средби со Триша,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.