poster

Љубав на леду

Love on the Slopes (2018)

комедија, драма, романса | САД, Канада
Режисер: Paul Ziller

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Не особито авантуристички расположена потенцијална путопискиња Алеx (Катрина Боwден - Церие из 30 Роцка) ради чланка се одлучи окушати у екстремним зимским спортовима. У помоќ јој прискаче повучени фотограф природе Цоле (Тхомас Беаудоин). Зна се што слиједи...

Слики

Љубав на леду

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Не е парата за секого (2011)

  денес
  image
  Во Бузоле сите го знаат семејството Тиш. Џеф, Кати и нивните три деца живеат во согласност со семејниот слоган дека човекот не се раѓа да работи. Семејството Тиш...
 • Нешто најслатко (2002)

  денес
  image
  Кога се работи за љубовните состаноци, Кристина Волтерс (Камерон Дијаз) има едно златно правило, да не го бара „вистинскиот, туку да го бара „вистинскиот во...
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  денес
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
 • Надежна млада актерка (2000)

  денес
  image
  Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.