рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.83/10
(30 гласови)

СОДРЖИНА

Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е конзервативен кардиохирург, кој го носи својот 18-годишен син Конрад на слична турнеја. Нивните патишта се вкрстуваат во колеџот „Мидлтон, сместен во живописната природа на Конектикат. Иако на почетокот имаме претчувство дека ова е приказна за нивните деца, набргу станува јасно дека Џорџ и Идит се во срцевината на овој филм.„На Мидлтон е приказна за двајца луѓе кои преку неверојатна и неочекувана поврзаност се во можност да ѕирнат во потенцијалот што може да го понуди вистинската романса. На крајот, Идит и Џорџ сфаќаат, на смешен и трогателен начин, дека нивната авантура се покажува како „најдобриот половина ден.

Слики

На МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа Мидлтон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тајна азурне обале (2021)

  денес
  image
  Август је 1970. Као и сваке године, милијардер Клод Треншан ињегова супруга бораве у раскошној вили у Сен Тропеу. Чини се да им ништа не може покварити добро...
 • Човекот-птица (2014)

  денес
  image
  Еден актер чија кариера е во опаѓање, а е познат по улогата на еден популарен суперхерој, се обидува да си ја врати славата преку бродвејска претстава....
 • Романтичари (2010)

  денес
  image
  Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по...
 • Маргот на свадбата (2007)

  денес
  image
  Марго и нејзиниот син Клод заминуваат од Менхетен во семејната куќа на Лонг Ајланд, во која живее нејзината сестра Полин, но и Малколм, дембел за кој ќе се омажи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.