рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.9/10
(32 гласови)

СОДРЖИНА

Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е конзервативен кардиохирург, кој го носи својот 18-годишен син Конрад на слична турнеја. Нивните патишта се вкрстуваат во колеџот „Мидлтон, сместен во живописната природа на Конектикат. Иако на почетокот имаме претчувство дека ова е приказна за нивните деца, набргу станува јасно дека Џорџ и Идит се во срцевината на овој филм.„На Мидлтон е приказна за двајца луѓе кои преку неверојатна и неочекувана поврзаност се во можност да ѕирнат во потенцијалот што може да го понуди вистинската романса. На крајот, Идит и Џорџ сфаќаат, на смешен и трогателен начин, дека нивната авантура се покажува како „најдобриот половина ден.

Слики

На МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа МидлтонНа Мидлтон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скоро сасвим обична прича (2003)

  image
  После три и по године везе, Ирена и Влада долазе до преломне тачкесвог односа, када се у Београд врати Марија, девојка с којом јеВлада студирао и у коју је некада...
 • Боси во паркот (1967)

  image
  Конзервативниот адвокат Пол се жени со енергичната Кори. Кога реалноста за правење дом во смешно мал стан ја заменува екстазата од медениот месец, брачната...
 • Една и единствена (1999)

  image
  Суз, која работи во клиника за убавина, се обидува да живее кул живот со нејзиниот сопруг италијанец. Се што и е потребно е нова кујна и се ќе биде совршено. Но...
 • Преку Чак до брак (2007)

  image
  Млади Чак се налази затворен у ормару с девојком Анишом, која ќе бацити чини на њега - свака жена коју буде заволео удаќе се за другог мушкараца. Двадесетдве...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.