СОДРЖИНА

Деирдре ради у кафиќу, али обожава уреѓивати вртове на крововима зграда. Кавом случајно залије редовитога госта, организатора догаѓања Марцуса, и то уочи важног састанка на којему је шефицу намјеравао тражити унапреѓење. Деирдре заузврат одлучи помоќи Марцусу да уреди врт за вјенчање његова клијента. Његова шефица прихвати Деирдрену помоќ, али жели да у организацији цијелога догаѓања судјелује и Јацоб, Марцусов конкурент за унапреѓење. Марцус и Деирдре с временом примијете да се меѓу њима раѓа нешто више те се поступно заљубљују...

Слики

ЉУБАВ НА ВИСИНИ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Збогум на љубовта (2003)

  image
  Кога новинар од списание ќе се сретне со најпопуларната профеминистичка авторка со сопствена тајна агенда, почнува борба на родовите со многу пресврти, но и со...
 • Девојката на мојот најдобар пријател (2008)

  image
  Тенк се соочува со најголемиот тест на пријателство кога неговиот пријател го ангажира да ја однесе поранешната девојка на глупав состанок за да сфати колку бил...
 • Горко/слатко (2009)

  image
  „Горко/слатко“ е романтична комедија заснована врз ликови, но истовремено е и класична приказна. Филмот се одвива околу експертот за кафе Брајан Чендлер кој,...
 • На прошетка со кучето (2017)

  image
  Додека адвокатите Кристи и Кит се борат на суд на противнички страни, нивните кучиња лудо се вљубуваат. Тие минуваат се повеќе време заедно и полека сфаќаат дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.