рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 8.43/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Младата париска адвокатка, Ен, е заљубена во Франсоа, кој е исто толку луд по нејзе. Парот ја планира венчавката во Џајпуру, каде Франсоа замина по работа неколку дена пред Ен. Таа и нејзината сестра Бети треба да му се придружат неколку дена подоцна, а Ен треба да ја понесе и урната со пепел од неговата мајка, која ќе виде истурена во Индија. Сепак, ништо не оди според планот. За време на патувањето, Ен ја губи урната и тргнува во потрага по неа, низ земјата за која не знае ништо.

Слики

Љубов на прв поглед во ЏајпурЉубов на прв поглед во ЏајпурЉубов на прв поглед во ЏајпурЉубов на прв поглед во ЏајпурЉубов на прв поглед во ЏајпурЉубов на прв поглед во ЏајпурЉубов на прв поглед во ЏајпурЉубов на прв поглед во Џајпур

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ние не сме ангели (1989)

  петок
  image
  Побегнатите затвореници Нед и Џим наоѓаат засолниште во манастир каде што глумат свештеници за да го избегнат апсењето. Со намера да побегнат преку канадската...
 • I Can Quit Whenever I Want (2014)

  петок
  image
  A chemist, university researcher barely earning a living, is fired. After meeting a student of his, he learns the street value of drugs. He then designs a...
 • Parents in Progress (2019)

  петок
  image
  Simona is a single mom with a son, Filippo, who has reached his eighth birthday. A party must be organized and Simona dedicates body and soul to the task of...
 • Суперначо (2006)

  петок
  image
  Васпитан у мексичком свештеничком сиротишту, млади Наќо сада у њему ради као кувар. Меѓутим, Наќова права љубав лежи на другом месту-гоњен својом страшќу према...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.