СОДРЖИНА

Волтер ја кани убавицата од југот, Надја, на една деловна вечера, очекувајќи дека ќе ги импресионира соработниците со оваа прекрасна убавица. Но, сѐ се превртува наопаку, кога Надја малку се поднапива и ја упропастува целата вечер...
Кога Волтер Дејвис (Брус Вилис) организира состанок со згодната Надја Гејтс (Ким Бесинџер), совршениот „Состанок на слепо“ се претвора во катастрофа, во оваа секси комедија. Волтер ја кани убавицата од југот, Надја, на една деловна вечера, очекувајќи дека ќе ги импресионира соработниците со нејзината убавина. Но, сѐ се превртува наопаку, кога Надја малку се поднапива и ја упропастува целата вечер, па и кариерата на Волтер. Работите тргнуваат уште на полошо кога ненормално љубоморното бившо момче на Надја, Дејвид (Џон Ларокет), ги открива заедно и одлучува да го уништи Волтер, кој воопшто не е свесен за тоа. Може ли да се развие вистинска љубов низ сиот овој урнебесен хаос? Дали Надја и Волтер воопшто ќе имаат шанса да си се додворуваат еден на друг, наместо да доживуваат катастрофи? Дознајте го тоа во откачениот филм „Состанок на слепо“, каде што првата средби може да доведе до хаос.

Слики

Состанок на слепоСостанок на слепоСостанок на слепоСостанок на слепоСостанок на слепоСостанок на слепоСостанок на слепо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Деликатност (2011)

  четврток
  image
  Убавата Натали по смртта на својот сопруг се посветува само на работата. По извесно време се спријателува со Маркус, вработен кај неа. Но, врската се...
 • Snow Job (2003)

  четврток
  image
  Viscerally experience a "year off" in Aspen, Colorado with a group of recent college grads who have elected to defer graduate school and career opportunities to...
 • С.П.У.К. (1983)

  четврток
  image
  У наслову ове комедије, снимљене у доба омладинских радних акција, крије се некад популарна акцијска парола "Среќа појединца - успех колектива". И заиста, среќа...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  четврток
  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.