рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Последниот роман на младиот, вкочанет англиски автор Хенри е вистински неуспех.
Меѓутоа, Хенри е изненаден кога дознава дека неговата книга е хит во Мексико. Оди таму на промоција и набрзо открива која е причината за неочекуваниот успех - преведувачката Марија ја превела неговата досадна книга во еротски роман. Хенри е бесен, а неговиот издавач инсистира тој и Марија заедно да одат на промо турнеја низ Мексико. Баш на таа промоција ќе откријат дека спротивностите се привлекуваат.

Слики

Book of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of loveBook of love

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Погоди кој ни доаѓа за Божиќ (2013)

  image
  За да си го поправи нарушениот имиџ, остарена рок-ѕвезда јавно одлучува да му ја исполни божиќната желба на едно дете.
 • Низ цела земја за Божиќ (2020)

  image
  Поранешните соученици Лина и Макс патуваат дома за празниците, додека не започне невреме. Тие мора да работат заедно за да се вратат дома на време, без разлика...
 • Љубовни измами (2016)

  image
  Кетрин е моќна директорка која смета дека мажите се преплашени од нејзината кариера, па пријателката ја наговара да направи профил на страница за запознавање и...
 • Мојот лажен маж (2018)

  image
  Арогантниот плејбој Леонардо ја најмува самохраната мајка Кејт да му ја чисти јахтата и потоа ја отпушта. Кога паѓа од јахтата и се буди со амнезија, шефот на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.