рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(29 гласови)

СОДРЖИНА

Дјус Бигалоу (Роб Шнајдер) е не баш привлечен чистач на аквариуми. Еден ден тој ја уништува куќата на еден жиголо и мора брзо да заработи пари за да ја поправи штетата. Единствениот начин да успее во тоа е и самиот да стане жиголо...
Дјус е наивен, добронамерен чистач на аквариуми кој е многу посветен и среќен со својата работа. Но неговиот живот се менува драматично кога тој е најмен да исчисти едно базенче со риби во еден луксузен станбен комплекс во Малибу. Во станот, Дјус го среќава светскиот жиголо Ентоан Лаконт. Кога Ентоан мора да оди „по работа“, тој го прашува Дјус дали би останал во неговиот стан. На Дјус му кажува две работи. Да не се јавува на телефонот и да не му го вози поршето. Кога Дјус се опушта во станот на Ентоан, тој предизвикува синџир од настани поради кои станот е уништен, а пред сѐ аквариумот кој чини 6000 долари. Бидејќи му требаат пари за да плати за штетата, откако „случајно“ се јавува на службениот телефон на Ентоан, Дјус ја започнува својата нова кариера како жиголо. Тој набргу влегува во свет кој не можел ни да си го замисли.

Слики

Дјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголоДјус Бигалоу: Машки жиголо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Book of love (2022)

  image
  Последниот роман на младиот, вкочанет англиски автор Хенри е вистински неуспех. Меѓутоа, Хенри е изненаден кога дознава дека неговата книга е хит во Мексико. Оди...
 • Петгодишна свршувачка (2012)

  image
  Свадбените планови на Том и Вајолет се прекинати поради повеќе разочарувања и изненадувања во текот на петте изминати години. Вајолет мора да се пресели во...
 • Остинленд (2013)

  image
  Комедија за 30 и кусургодишната Џејн, која навидум е нормална млада жена, но е опседната со романот „Гордост и предрасуда“. Таа одлучува да ја потроши својата...
 • Погоди кој ни доаѓа за Божиќ (2013)

  image
  За да си го поправи нарушениот имиџ, остарена рок-ѕвезда јавно одлучува да му ја исполни божиќната желба на едно дете.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.