ФИЛМОВИ Страница 1

 • Редови на паради

  четврток

  27.2.20

  04:20

  Редови на паради

  Privates on Parade (1983)

  Komedija u kojoj Džon Kliz igra britanskog majora koji zajedno sa kapetanom Terijem osniva muzičku trupu koja će ići na turneju i zabavljati britanske vojnike stacionirane u Maleziji.

 • Заедно на Саутсајд

  четврток

  27.2.20

  05:50

  Заедно на Саутсајд

  Southside with You (2016)

  Ова е приказна за едно летно попладне во 1989 г. кога идниот претседател на САД, Барак Обама, ѝ се додворувал на идната Прва дама, Мишел Обама, на нивното прво рандеву на Саутсајд во Чикаго.

 • Багаж

  четврток

  27.2.20

  06:00

  Багаж

  Baggage Claim (2013)

  Ветувајќи си себеси дека нема да биде најстарата и единствена жена во своето семејство која се нема омажено, Монтана оди на 30-дневно патување од 50.000 км за да шармира еден потенцијален додворувач и тој да ѝ стане...

 • кој е Бог?

  четврток

  27.2.20

  06:10

  кој е Бог?

  Oh My God (2009)

  Хју Џекман, Ринго Стар, Сили и многу други славни личности го делат своето мислење за религијата и Господ. Документарецот навлегува во светот на сите религиозни погледи, вклучувајќи ги и атеистите. Режисерот Питер...

 • Живите мртовци на Помпеја

  четврток

  27.2.20

  06:10

  Живите мртовци на Помпеја

  Pompeii's Living Dead (2018)

  Многу од гипсените одливи од жртвите во Помпеја направени во 1863 година се распаднале во текот на годините. Професорот Џанкарло Наполи го води тимот кој ги реставрира кршливите одливи.

 • Навивачки: Сè или ништо

  четврток

  27.2.20

  07:10

  Навивачки: Сè или ништо

  Bring It On: All or Nothing (2006)

  Ученичка префрлена во средно училиште со лоша репутација, се обидува да се приклучи во навивачката група. Не само што има дуел со главната навивачка, туку и се натпреварува со поранешното училиште.

 • Психопатот од потонатиот брод

  четврток

  27.2.20

  07:10

  Психопатот од потонатиот брод

  Shipwreck Psycho (2018)

  За време на бунтот на бродот „Батавија", цивилизирана група луѓе се претворила во банда крвожедни убијци. Ова е приказна за еден од најстрашните бродоломи на сите времиња.

 • Баба Заба

  четврток

  27.2.20

  07:45

  Баба Заба

  Tooth Fairy (2010)

  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на противничките играчи. Кога Дерек ги уништува надежите на еден...

 • БАЈКА О ПРИНЦЕЗИ КАГУЈИ

  четврток

  27.2.20

  08:15

  БАЈКА О ПРИНЦЕЗИ КАГУЈИ

  THE TALE OF THE PRINCESS KAGUYA (2013)

 • Зелен змеј

  четврток

  27.2.20

  08:50

  Зелен змеј

  Green Dragon (2001)

  Приказна за виетнамски бегалци при пристигнувањето во Камп Пенделтон во САД, кога завршува Виетнамската војна во

 • Ернест го спасува Божиќ

  четврток

  27.2.20

  09:45

  Ернест го спасува Божиќ

  Ernest Saves Christmas (1988)

  Deda Mraz je odlučio da se penzioniše i prenese svoju torbu sa božićnim iznenađenjima za novog Deda Mraza. Kako bi to uspeo, Deda Mraz traži pomoć od nekoliko raznolikih likova, uključujući i voljenu sveznalicu,...

 • Навивачки: Борба до крај

  четврток

  27.2.20

  10:40

  Навивачки: Борба до крај

  Bring It On: Fight to the Finish (2009)

  Силна, паметна навивачка со шпанско потекло се префрла во шминкерско средно училиште и мора да се натпреварува за место во навивачкиот тим чиј водач има многу натпреварувачки дух.

 • ГРУДВИЦА

  четврток

  27.2.20

  10:55

  ГРУДВИЦА

  Oddball (2015)

 • Неуспјешан скроз

  четврток

  27.2.20

  11:09

  Неуспјешан скроз

  Neuspješan skroz (2017)

  U vremenu i svijetu u kojem se uspjeh mjeri jedino količinom novca koji možete potrošiti, bez obzira na to kako ste ga stekli, možda je uspjeh postati i ostati skroz neuspješan. Ovo je neuspješan film o neuspješnom...

 • Татко ми е Скруџ

  четврток

  27.2.20

  11:30

  Татко ми е Скруџ

  My Dad Is Scrooge (2014)

  Životinje farme Vudzli pomažu Oliveru i njegovoj sestri da ubede svog oca da prigrli Božić i postane bolja osoba.

Почеток « 1 2 3 ... 21 22 23 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.