ФИЛМОВИ Страница 1

 • Случајни пролазник

  понеделник

  29.11.21

  10:28

  Случајни пролазник

  Slučajni prolaznik (2012)

  Темпераментна Она (Елизабета Кукиќ) и повучени Он (Игор Хамер) пар су загребачких клошара који унаточ честим меѓусобним сваѓама дијеле заједнички стамбени простор, при чему је плахи Он несретно заљубљен у Њу, оцвалу...

 • Опсесивна љубов

  понеделник

  29.11.21

  10:30

  Опсесивна љубов

  Swimfan (2002)

  Бен Кронин е поранешен деликвент, чие што минато е уништено поради продажба и користење дрога. Тој ќе се обиде да го смени животот со помош на неговата девојка Ејми. Ќе почне да тренира пливање и наскоро ќе стане...

 • Мија и белиот лав

  понеделник

  29.11.21

  10:35

  Мија и белиот лав

  Mia et le lion blanc (2018)

  Семејството на Мија се сели во Јужна Африка за да управува со фарма со лавови. Мија развива посебна врска со Чарли, млад бел лав. Три години подоцна, таа ја открива потресната вистина – Чарли ќе биде продаден на...

 • Божиќ у Гленброокеу

  понеделник

  29.11.21

  10:40

  Божиќ у Гленброокеу

  A Glenbrooke Christmas (2020)

  У жељи да је прихвате као обичну особу, насљедница одлази у Гленброоке, гдје открива радости једноставног Божиќа, заједнице, па чак и љубави.

 • Божиќен одмор

  понеделник

  29.11.21

  11:05

  Божиќен одмор

  National Lampoon's Christmas Vacation (1989)

  Планови породице Гризволд да организују велику породичну прославу Божиќа брзо прерастају у велику катастрофу.

 • ЛЕГЕНДА О КУНГ ФУ ЗЕКИ

  понеделник

  29.11.21

  11:05

  ЛЕГЕНДА О КУНГ ФУ ЗЕКИ

  LEGEND OF A RABBIT (2012)

 • Светилничари

  понеделник

  29.11.21

  11:10

  Светилничари

  The Lightkeepers (2009)

  Сет Аткинс е чувар на светилник на напуштена плажа во Кејп Код в 1912. Неговата асистентка ненадејно дава отказ, не можејќи веќе да се справи со неговите испади и мизогонијата. Сет останува сам да се грижи за...

 • Кантри од срце

  понеделник

  29.11.21

  11:15

  Кантри од срце

  Country at Heart (2020)

  Надежната кантри пејачка (Џеси Шрам) се среќава со текстописец од Нешвил (Нијал Метер) во потрага по инспирација. Здружувајќи се да напишат песна, нивниот труд станува компликуван, но исходот е хит песна... И...

 • Блазе си ти

  понеделник

  29.11.21

  11:30

  Блазе си ти

  Lucky You (2007)

  Познат играч на покер се обидува да освои турнир во Вегас, но истовремено ја губи битката со своите лични проблеми.

 • Трст, Југославија

  понеделник

  29.11.21

  11:55

  Трст, Југославија

  Trst, Jugoslavija

  Филм о времену када се масовно путовало преко границе по комадиќ капиталистичког сна, и кад је трг Понтеросо у средишту Трста постао мит и омиљена шопинг дестинација сваког граѓанина Југославије. Током седамдесетих и...

 • Алберт Нобс

  понеделник

  29.11.21

  12:00

  Алберт Нобс

  Albert Nobbs (2011)

  19 век, Даблин. Алберт Нобс, ексцентричен маж на средни години, работи во хотелот Морисон како келнер. Алберт е вреден и штеди пари за да може еден ден да има подобар живот и да отвори сопствен бизнис. Алберт нема...

 • Без обврски

  понеделник

  29.11.21

  12:00

  Без обврски

  No Strings Attached (2011)

  Во оваа комедија, Ема (Натали Портман) и Адам (Ештон Качер) се долгогодишни пријатели кои речиси го уништуваат својот однос со тоа што имаат секс едно утро. За да го заштитат своето пријателство, тие создаваат пакт за...

 • Лига на правдата

  понеделник

  29.11.21

  12:15

  Лига на правдата

  Justice League (2017)

  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови сојузници тие создаваат суперхеројски тим, познат како...

 • Наша божиќна љубавна пјесма

  понеделник

  29.11.21

  12:30

  Наша божиќна љубавна пјесма

  Our Christmas Love Song (2019)

  Цоунтрy звијезда Мелодy Јонес оптужена је да је плагирала своју божиќну пјесму. Потресена оптужбама, враќа се куќи и наилази на стару љубав.

 • Двестегодишен човек

  понеделник

  29.11.21

  12:40

  Двестегодишен човек

  Bicentennial Man (1999)

  У првој деценији новог миленијума, технологија је напредовала, па Ричард Мартин купује НДР-114 робота, ново чудо технологије, специјализованог за обављање разноразних куќних послова. Робот добија надимак Ендрју и...

Почеток « 1 2 3 ... 50 51 52 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.