Sérgio Machado

actor

Роденден: 1968

Режисер:

 1. 1. Lower City (2005), филм
 2. 2. Алиса (2008), серија

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 3. Алиса (2008), серија
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (screenplay)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.