рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 5.6/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Откако ќе дознае за смртта на мајка си, осамената тинејџерка Пурси Вил, доаѓа во родниот град, подготвена да се врати во домот од детството. Очекувајќи куќата на мајка и да е напуштена, Пурси наидува на изненадување. Открива дека таму живеат двајца пријатели на мајка и, Боби Лонг, поранешен професор по книжевност и неговиот помлад штитеник Лоусон.

Слики

Приказна за Боби ЛонгПриказна за Боби Лонг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Treni niset më shtatë pa pesë (1988)

  image
 • The Old Shell (1980)

  image
 • Тоа вечерно сонце (2009)

  image
  Тенесиски фармер се враќа во својата фарма и мора да се соочи со семејното предавство, повторната појава на еден стар непријател и загубата на својата фарма.
 • Помошничка (2019)

  image
  Остар поглед во еден ден од животот на една асистентка (Џулија Гарнер) на моќен директор. Следејќи ја својата дневна рутина, Џејн полека станува свесна за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.