рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.45/10
(75 гласови)

СОДРЖИНА

Додека Смртојадите, охрабрени од враќањето на Лорд Валдеморт пустошат во светот на нормалните и светот на волшебниците, Хари се сомнева дека постои нова опасност во ѕидините на Хогвортс. Дамблдор, брзајќи да го подготви Хари за претстојната последната битка, го води на опасна задача да го најде клучот за одбраните на Валдеморт. Во меѓувреме, учениците се под напад од поинаков противник, додека во нив беснеат тинејџерските хормони: пријателството на Хари си Џини Визли преминува во нешто подлабоко; Лавандер Браун ги искажува своите чувства кон Рон: Хермиона врие од љубомора... А една кутија со чоколатца, зачинети со љубовен напиток, завршува во погрешни раце.
Номиниран за награда на Академијата за Најголемо достигнување во кинематографијата.

Слики

Хари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принцХари Потер и полукрвниот принц

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Детето кое ќе стане крал (2019)

  image
  Класичната и модерната магија се среќаваат во оваа епска авантура! Алекс е малтретирано дете кое налетува на магичниот меч Екскалибур. Неговите другари стануваат...
 • Хобит: Пустошот на Смауг (2013)

  image
  Билбо Багинс го продолжува патувањето со волшебникот Гандалф и со тринаесет џуџиња кои ги предводи Торин Оукенсшилд, во епска авантура за повторно освојување на...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Тајна куќе крокодила (2012)

  image
  When Victor and his family move into his grand-uncle's mysterious - and seemingly haunted - mansion, the young boy detective makes it his mission to solve the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.