Scott Rudin

Роденден: 1958

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. 8. Фирмата (1993), филм
 5. 12. Ај-кју (1994), филм
  ...
  executive producer
 6. 14. Сабрина (1995), филм
 7. 16. Мајка (1996), филм
 8. 17. Уцена (1996), филм
 9. 22. Сумрак (1998), филм
 10. ...
  executive producer
 11. 26. Šaft (2000), филм
 12. 29. Ајрис (2001), филм
 13. 33. Часови (2002), филм
 14. 37. Село (2004), филм
 15. ...
  executive producer
 16. ...
  executive producer
 17. 44. Кралица (2006), филм
  ...
  executive producer
 18. 47. Реприза (2006), филм
  ...
  executive producer
 19. 49. Црна крв (2007), филм
  ...
  executive producer
 20. ...
  executive producer
 21. 53. Сомнеж (2008), филм
 22. ...
  executive producer
 23. ...
  executive producer
 24. 63. Манибол (2011), филм
  ...
  executive producer
 25. ...
  executive producer
 26. ...
  executive producer
 27. ...
  executive producer
 28. ...
  executive producer
 29. 79. Rosewater (2014), филм
 30. 81. Алоха (2015), филм
 31. 83. Огради (2016), филм
 32. ...
  executive producer
 33. 91. Game Over, Man! (2018), филм
 34. 92. 22 July (2018), филм
 35. ...
  executive producer
 36. ...
  producer (p.g.a.)
 37. ...
  executive producer
 38. 97. Console Wars (2020), филм
  ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.