СОДРЖИНА

Амбициозен студент по право прифаќа понуда од навидум престижна правна фирма. Кога открива дека мафијата ги контролира и организацијата и животите на вработените, тој мора да направи план за да ја спаси жена си, а и себеси од елиминација.
Дипломиран студент од Правниот факултет на „Харвард“ добива перфектна работа во перфектна фирма – голема плата, куќа и „мерцедес“ – во овој напнат трилер, заснован на бестселерот на Џон Гришам. Но сите подобности служат да го купат неговиот молк за вистинскиот бизнис на фирмата. Алтернативата е брз крај на неговата кариера – а и на неговиот живот! Том Круз е во главна улога како млад правник кој се обидува да најде излез. Играат и: Џин Триплхорн, Хал Холбрук, Вилфорд Бримли, Ед Харис, Холи Хантер, Гери Баси и Дејвид Стратхерн.

Слики

ФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирматаФирмата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Црна кутија (2021)

  image
  Матје је талентовани млади аналитичар црне кутије у мисији да реши разлог смртоносног пада потпуно новог авиона. Ипак, кад власти затворе случај, Матје се не може...
 • Мој анѓео (2019)

  image
  Лизи Манинг је разведена и емоционално нестабилна жена која се бори за старатељство над својим 11-годишњим сином Томасом. Тешко јој је да усклади посао и...
 • Закопан (2010)

  image
  Пол Конрој (Рајан Рејнолдс) е американски камионџија кој е најмен за работа во Ирак и додека испорачува кујнска опрема како дел од хуманитарната програма за...
 • Madeline's Madeline (2018)

  image
  A theatre director's latest project takes on a life of its own when her young star takes her performance too seriously.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.