СОДРЖИНА

Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа доживува нервен слом и со нејзиниот сопруг Волтер (Метју Бродерик) и двете деца се сели во Степфорд, Конектикат, најсовршеното мало гратче што постоело кога и да е. Жените во Степфорд го минуваат целиот ден во везење, одржување на градината, вежбање во прекрасна облека, и се најубави од сите жени на светот. Наскоро, Џоана со пријателите Боби (Бет Мидлер), писателка и бивша алкохоличарка, и Роџер (Роџер Барт), живописен геј, сфаќаат дека нешто не е во ред во Степфорд. Сето тоа не е толку совршено како што изгледа.

Слики

Степфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопруги

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До гола кожа (1997)

  денес
  image
  Два доскорашња радника у шефилдској челичани, Газ (Роберт Карлајл) и Дејв (Марк Еди), сада су без посла и новца. Уколико ускоро не плати алиментацију, Газ би...
 • У потрази за Ериком (2009)

  денес
  image
  Ерик Бишоп је поштар, који живи у Манчестеру и чији живот константно иде низбрдо, откако га је жена – Лили – напустила. Ерик је управо изашао из болнице након...
 • Vacanze in America (1984)

  денес
  image
  A group of students from the San Crispino school for boys take a holiday in the United States, traveling from New York trough Utah all the way to Los Angeles....
 • Even so (1989)

  денес
  image
  Theoretician Apostol Sacco writes articles and gives lectures on free love of youth at a time when a major conflict going on in his family. Conflict resolved...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.