poster

Степфордските сопруги

The Stepford Wives (2004)

Режисер: Frank Oz
TV1000 Balkan | 31.3.23 | 21:00

Оценка на корисникот: 5.9/10
(234 гласови)

СОДРЖИНА

Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа доживува нервен слом и со нејзиниот сопруг Волтер (Метју Бродерик) и двете деца се сели во Степфорд, Конектикат, најсовршеното мало гратче што постоело кога и да е. Жените во Степфорд го минуваат целиот ден во везење, одржување на градината, вежбање во прекрасна облека, и се најубави од сите жени на светот. Наскоро, Џоана со пријателите Боби (Бет Мидлер), писателка и бивша алкохоличарка, и Роџер (Роџер Барт), живописен геј, сфаќаат дека нешто не е во ред во Степфорд. Сето тоа не е толку совршено како што изгледа.

Слики

Степфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиParamountParamountСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопругиСтепфордските сопруги

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пирана 3Д (2012)

  image
  Након ужаса које су посијале за вријеме празника на Језеру Вицторија, пиране у потрази за новим ручком одлазе у Велики мокри, водени парк који нуди највлажнију...
 • Подрхтавање 2: Поновни удар (1996)

  image
  Опасне животиње - грабоиди - су се вратиле и сад их је још више. Због њих је угрожена рафинерија нафте у Мексику. Власник рафинерије је Ерл, који је некада...
 • Острво страха (2006)

  image
  Када Џон наследи куќу на острву, позове свог брата и студента ветерине, Мета, и његову девојку Ники, као и њихове пријатеље Сару и Ноу, да с њим поѓу на острво и...
 • Свеже (2022)

  image
  The horrors of modern dating seen through one young woman's defiant battle to survive her new boyfriend's unusual appetites.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.