СОДРЖИНА

Howard Ratner (Adam Sandler) is a once successful New York gems dealer whose gambling addiction has left his family and career in shambles, and him hundreds of thousands in debt. Always looking for the next big bet, Howard thinks he finally hit it big when he discovers a rare uncut rock of Ethiopian gems, with a very interested high-profile buyer. But the closer Howard gets to finally winning big, the more he is forced to realize he can't keep running from the consequences of his actions.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Покојните (2006)

  петок
  image
  Извонредниот Мартин Скорсезе во возбудливиот трилер чие дејство се одвива во Бостон. Бостонската полиција тргнува во акција против организираниот криминал....
 • КОРТЕКС (2008)

  петок
  image
  Чарлс Бојер, пензиониран полициски надзорник, одлучува да се пресели во Резиденс, институција за специјализирани неуро-дегенеративни пореметувања. Многу брзо се...
 • Ноќниот доктор (2020)

  петок
  image
  Микаел е ноќен доктор. Тој лекува пациенти од опасни населби. Неговиот живот е хаотичен. Растргнат е помеѓу сопругата и швалерката, и вплеткан во пренос на дрога....
 • Лондонски полиња (2018)

  петок
  image
  Видовитата заводничка Никола Сикс (Амбер Херд) живее со лошо претчувство за неизбежната смрт со убиство. Започнува заплеткана љубовна афера со тројца наполно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.