СОДРЖИНА

Во градот Мегасаки се шири кучешка чума, а градоначалникот Кобајаши бара сите кучиња да се испратат на Островот на Ѓубрето. На островот, момчето по име Атари се обидува да го најде своето изгубено куче Спотс, со помош од другите кучиња.
Јапонскиот архипелаг, по 20 години во иднината. Кучешката чума достигнува епидемиски размери. Во градот Мегасаки се шири кучешка чума. Градоначалникот Кобајаши издава наредба да се направи карантин. Островот на Ѓубрето се претвора во остров на кучињата. По шест месеци еден мал авион паѓа на депонијата. Пет изгладнети кучиња одат кај паднатиот авион и го наоѓаат дванаесетгодишниот Атари, посвоениот син на градоначалникот Кобајаши. Со помошта од своите нови кучешки пријатели, Атари почнува потрага по своето изгубено куче Спотс, па ја разоткрива заверата што се заканува да ги уништи сите кучиња во Мегасаки, засекогаш.

Слики

Островот на кучињатаОстровот на кучињатаОстровот на кучињатаОстровот на кучињатаОстровот на кучињатаОстровот на кучињатаОстровот на кучињатаОстровот на кучињата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гномови и тролови (2009)

  среда
  image
  Младото џуџе Јуниор, покажува само еден интерес - да измислува различни гаџети во својата лабораторија во куќичката на едно дрво. Неговиот татко Џејл, чувар на...
 • Сунѓерот Боб: Сунѓер на суво (2015)

  денес
  image
  Кога еден злобен пират го краде рецептот за хамбургерите „краби пети“, Сунѓерот Боб и пријателите излегуваат на брегот за да ја вратат украдената формула. За да...
 • Раја и последниот змеј (2021)

  денес
  image
  Во едно кралство познато како Кумандра, една поинаква Земја населена со античка цивилизација и една воинка наречена Раја која е решена да го најде последниот змеј.
 • Фрка (2019)

  денес
  image
  Откако је био штене, Фрка живи лагодним животом. Живи у великој вили, једе сочне одреске, спава на најфинијој постељини и живи животом о каквом пас може само да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.