рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 6.9/10
(47 гласови)

Содржина

Режисерот добитник на „Оскар“, Мајк Николс („Ангели во Америка“, „Дипломецот“) ја носи театарската претстава на Патрик Марбер на големиот екран. Тоа е еротски набиена приказна за љубовта, осаменоста и мамењето во која играат оскаровката Џулија Робертс, номинираните за „Оскар“ Џад Лоу, Натали Портман и Клајв Овен. „Блискост“ е смешен и искрен поглед на современисте врски. Тоа е приказна за случајните средби, инстант привлечноста и мамењето кое го доживуваат четворица луѓе што не се познаваат. Ана е успешна разведена фотографка, Ден е надежен писател кој пишува некролози, Лери е згоден и самоуверен дерматолог, а тука е и таинствената Алис. Дејството се одвива во Лондон и потсетува на класиците на Николс, „Кој се плаши од Вирџинија Вулф?“ и „Сексуално спознавање“.

Слики

БлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискостБлискост

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Даунтонска опатија (2019)

  image
  Током шест сезона, серија је награѓена са три Златна глобуса, петнаест Емија за “Ударни термин”, 69 Еми номинација укупно, што је чини серијом са највише...
 • Пријатели (2019)

  image
  Вистинскиот пријател е секогаш тука, и во добро и во зло. Откако ќе добијат вест што од корен ќе им го смени животот, членовите на семејството Тиг наоѓаат...
 • Unë e dua erën (1991)

  image
 • Фатален грев (2013)

  image
  Момче и девојка се заљубуваат еден во друг. Но ноќта кога се запознаваат, таа била пијана и дрогирана, а тој ја искористил. И покрај тоа што таа не се сеќава...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.