poster

Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive (2013)

Режисер: Will Lovelace, Dylan Southern

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.2/10

СОДРЖИНА

Standup comedian Aziz Ansari ("Parks and Recreation") headlines his third standup special, where he shares his uniquely hilarious perspective on fears of adulthood, babies, marriage, and more. Ansari's look at life on the cusp of 30 years old is smart, unfiltered, and hysterical.

Улоги
Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 80 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Од 5 до 7 (2014)

  денес
  image
  Пред хотелот „Сент Реџис во Менхетен, надежниот млад писател Брајан (Ентон Јелчин) ја запознава Ариел (Беренис Марлоу), софистицирана сопруга на еден француски...
 • Ловење лососи во Јемен (2011)

  денес
  image
  Еден шеик, визионер, верува дека неговата страст по мирното хоби за ловење лососи може да ги збогати животите на неговите луѓе, па тој сонува да го донесе спортот...
 • Икбал и суперчипот (2016)

  денес
  image
  Икбал и Силе се најдобри пријатели кои секогаш живееле еден до друг. На нивната улица следува урбано обновување. За таа работа, за жал, задолжени се Изел и Свајн.
 • Американска свадба (2003)

  денес
  image
  Џим је коначно успео да сакупи храброст и запроси своју девојку Мишел, која је одушевљено пристала. Меѓутим, прави проблеми за Џима тек почињу, јер мора да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.