poster

Одмор на море

Ni à vendre ni à louer (2011)

комедија | Франција
Режисер: Pascal Rabate
FilmBox Stars RS | 13.7.22 | 01:05

рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Конечно, викенд е и сите одат на море. Двајца пензнионери патуваат до куќата на море, и по пат сретнуваат двајца панкери кои живеат во куќа која тоне во песокот. Двајца натрапници играат голф додека се одржува погребна служба. Продавач на чадори се среќава со својата љубовнинца во хотел, а животот на два несреќни пара ќе се смени од корен поради изгубен змеј. Многу чудни и смешни средби ќе се случат за време на одморот покрај море.

Слики

Одмор на мореОдмор на мореОдмор на мореОдмор на мореОдмор на море

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  петок
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  петок
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  петок
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  петок
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.