рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(37 гласови)

СОДРЖИНА

Во средното училиште „Џон Хјуз“ учениците се исти како и во сите други тинејџерски филмови. Фудбалската ѕвезда Џејк се обложува со арогантниот Остин дека може да ја преобрази грдата Џејни во кралица на матурската...
„Ова не е глупав тинејџерски филм“ е безмилосен во приказот на клишеата на жанрот којшто мразите да го сакате. Џејни Бригс (Кајлер Леј) е отфрлена во училиштето. Таа е надежна артистка и постојано носи очила, опавче на косата и смешна облека. Таа станува предмет на облог помеѓу фудбалската ѕвезда Џејк Вајлер (Крис Еванс) и арогантниот Остин (Ерик Кристијан Олсен) околу тоа дали таа може да се претвори во „кралица на матурската“. Со урнебесни клишеа меѓу кои е и Малик (Деон Ричмонд), „типичниот црнец“, арогантната главна мажоретка Присила (Џејми Пресли), како и Лес (Рајли Смит), чудниот тип со камера, ова претставува филм со откачени пресврти и со класични тинејџерски ликови, типични за тинејџерските филмови.

Слики

Ова не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филмОва не е глупав тинејџерски филм

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Велика обмана (2013)

  image
  Мали сиромашни градиќ/лука у Квебеку је у очајничкој потреби за доктором, како би град могао да осигура фабрику која би га спасила од финансијске пропасти. Један...
 • Што се згоди кога љубов се роди (1984)

  image
  Године брзо пролазе, а у људској природи је да се много тога заборави. Тако су Боба и Марија заборавили како су изгледале њихове "луде године". Треба поново проќи...
 • Toto and Peppino Divided in Berlin (1962)

  image
  Antonio, seguendo le indicazioni della "Smorfia", dategli in sogno da una zia monaca "attraversa l'Alto Adige" e arriva a Berlino Ovest per incontrare il magliaro...
 • Ја, ја, ја… и остали (1966)

  image
  Сандро је познати новинар који истражује људску себичност. Сваки мушкарац и жена које упозна постају предмет његовог истраживања, па чак и његова жена Тита. Али...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.