рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 6.7/10
(14 гласови)

Содржина

Семејна комедија врз основа на бестселер - илустрираниот роман кој ги прикажува авантурите на еден остроумен средношколец што мора некако да го преживее најстрашното време во животот на секого: средното училиште.
За Грег Хефри средното училиште е најглупавото нешто што некогаш е измислено. Тоа е место преполно со разни предизвици, меѓу кои се и мороните, задевањата, насилниците, напуштеноста за време на ручекот во кафетеријата и скапаните сирења. За да ја преживее бесконечната мака и за да добие признание и статус што мисли дека ги заслужува, Грег смислува бесконечно многу шеми, но сите тргнуваат во погрешна насока. И сето тоа го запишува на хартија во дневник за кој Грег инсистира дека „НЕ е дневник, туку журнал!“, претпочитајќи ги помалку женствените називи. Во него ги запишува своите ставови, мисли, приказни за семејните проблеми и (потенцијалните) училишни триумфи. „Еден ден, кога ќе станам познат“, пишува Грег, „ќе имам поумна работа од тоа да одговарам на глупавите прашања на луѓето по цел ден“. И така се роди „Дневникот на Грег“.

Слики

Дневникот на ГрегДневникот на ГрегДневникот на ГрегДневникот на ГрегДневникот на ГрегДневникот на ГрегДневникот на ГрегДневникот на ГрегДневникот на ГрегДневникот на Грег

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Благодарение на Вин-Дикси (2005)

  image
  Овај дечији филм настао је према истоименој књизи Кејт Дикамило. Усамљена девојчица по имену Опал усваја напуштено кученце и назива га Вин Дикси, по супермаркету...
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Си купивме зоолошка (2011)

  image
  Врз основа на вистинита приказна, Бенџамин Ми (Мет Дејмон) е колумнист во весник од Лос Анџелес и авантуристички писател, а како самохран татко се соочува со...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.