рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.25/10
(59 гласови)

СОДРЖИНА

Херојска приказна за северноафрикански диктатор (Саша Барон Коен), кој го ризикува својот живот за да обезбеди никогаш да не дојде демократијата во неговата земја што тој со толку љубов ја угнетува.
Создавачот и ѕвездата на „Борат“ ви ја прикажуваат урнебесната комедија за тоа што се случува кога најлошиот светски диктатор ќе дојде во Америка. Аладин (Саша Барон Коен) е заглавен во Њујорк и неговите моќи му се одземени, па конечно е присилен да го живее својот најголем кошмар... американскиот сон.

Слики

ДиктаторотДиктаторотДиктаторотParamountParamountParamountParamountДиктаторотДиктаторотДиктаторот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Stolat në park (1988)

  image
 • Големата година (2011)

  image
  Тројца фанатични љубители на птици (Стив Мартин, Овен Вилсон, Џек Блек) минуваат цела година во натпревар за забележување на најголем број птичји видови додека Ел...
 • Приправници (2013)

  image
  Двајца продажни агенти, чии кариери се загрозени од дигиталното време, успеваат да стигнат до еден посакуван стаж во „Гугл“, каде се натпреваруваат против група...
 • Пријателки (2021)

  image
  Откако ја губи работата како фотографка во модерно модно списание, Марта се наоѓа принудена да го напушти својот префинет и модерен свет за кој отсекогаш сонувала...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.