СОДРЖИНА

Херојска приказна за северноафрикански диктатор (Саша Барон Коен), кој го ризикува својот живот за да обезбеди никогаш да не дојде демократијата во неговата земја што тој со толку љубов ја угнетува.
Создавачот и ѕвездата на „Борат“ ви ја прикажуваат урнебесната комедија за тоа што се случува кога најлошиот светски диктатор ќе дојде во Америка. Аладин (Саша Барон Коен) е заглавен во Њујорк и неговите моќи му се одземени, па конечно е присилен да го живее својот најголем кошмар... американскиот сон.

Слики

ДиктаторотParamountДиктаторотДиктаторотParamountParamountParamountДиктаторотДиктаторотДиктаторот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Forwards Ever! (2017)

  image
  Berlin 1989, shortly before the fall of the Wall: While the actor Otto is rehearsing for his role as head of state and party leader Erich Honecker, the regime is...
 • Crush on U (2007)

  image
  Appropriate for the whole family, CRUSH ON U revolves around Rome, a teenage boy with everything going for him. When Rome's friend assigns the smart teen to the...
 • Светилничари (2009)

  image
  Сет Аткинс е чувар на светилник на напуштена плажа во Кејп Код в 1912. Неговата асистентка ненадејно дава отказ, не можејќи веќе да се справи со неговите испади и...
 • Благословено лудило (2018)

  image
  Гиљелмо је власник продавнице религиозних и веома модерних артикала за бискупе и кардинале. Он чврсто верује у израз „брак је заувек“. Али Лидија на дан њихове...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.