Дали станува збор за пари и моќ или можеби за љубов? Дали станува збор за старата кавга што трае со генерации и конечно ќе кулминира? Или е можеби едноставно несреќа? Разбуди го детективот во себе со мистериозните убиства во шкотската криминалистичка серија „Шетланд“ (Shetland) која во 2016. освои награда за најдобра драмска серија.

Беше на каналите:

Pickbox TV MK  DasErste  SLO2  

ПРЕПОРАКИ
 • Инспектор бенкс (2010)

  денес
  image
  Степхен Томпкинсон и Андреа Лоwе глуме упорног и тврдоглавог вишег инспектора Алана Банкса и живахну и својеглаву наредницу Анние Цаббот у три узбудљиве...
 • Мистериите на д-р Блејк (2013)

  денес
  image
  Др Лушијен Блејк напустио је Баларат као младиќ. Сада се вратио да преузме медицинску праксу свог оца и улогу градског полицијског хирурга.
 • Првих 48 (2004)

  денес
  image
  48 сати почиње од првог позива. Снимљена у различитим градовима широм Америке, ова докуметарно-криминалистичка серија канала А&Е пружа нам поглед изнутра у...
 • Мистериите на Мердок (2008)

  денес
  image
  Кон крајот на 1890-тите, полицискиот инспектор Вилијам Мардок зазема нов, понаучен пристап кон решавање на злосторства. Помогнат од судија, д-р Јулија Огден и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.