рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(20 гласови)

СОДРЖИНА

Дејството на филмот се одвива во драматичниот свет помеѓу војните и ги прикажува авантурите на Густав, легендарен консиерж во еден познат европски хотел, како и на Зеро, помошник од хотелското лоби, кој му станува најверен пријател.
„Гранд Хотел Будимпешта“ ги прикажува авантурите на Густав Х., легендарен консиерж во еден познат европски хотел помеѓу војните, како и на Зеро Мустафа, помошник од хотелското лоби, кој му станува најверен пријател. Приказната ги вклучува кражбата и враќањето на една бесценета ренесансна слика, борбата за едно огромно семејно богатство, очајничката трка на мотоцикли, возови, санки и скии, како и една симпатична љубовна афера. А сето тоа се случува на континент кој се менува ненадејно и драматично.

Слики

Гранд Хотел БудимпештаГранд Хотел БудимпештаГранд Хотел БудимпештаГранд Хотел БудимпештаГранд Хотел БудимпештаГранд Хотел БудимпештаГранд Хотел БудимпештаГранд Хотел БудимпештаГранд Хотел БудимпештаГранд Хотел Будимпешта

Прегледи


Прегледано од emisionar
вторник, 18 мај 2021 23:13
Perfekcija u svakoj sekundi. Film pogledati u posebnim prigodama, Božić, Nova Godina, i u posebnom društvu. Ostati će u pamćenju svih s kojima budete gledali ovaj film.
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Роб Рој (1995)

  понеделник
  image
  Лијам Нисон и Џесика Ланг имаат извонредни изведби како легендарен херој кој одбива да дозволи непријателите да му ја уништат честа и лојална жена која му дава...
 • Земја на живите мртовци (2009)

  понеделник
  image
  Колумбо (Џеси Ајзенберг) се навикнал да бега од она што го плаши. Талахаси (Вуди Харелсон) не се плаши од ништо. Ако се исплаши, ќе го претепа тоа што го...
 • Загонетни дечак (2013)

  вторник
  image
  Загонетни дечак је филм о домишљатом и спретном четрнаестогодишњаку Коку који, уз помоќ пријатеља, решава нову мистерију. Коков пријатељ Томо се недавно доселио у...
 • Повик на дивината (2009)

  вторник
  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.