рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(29 гласови)

СОДРЖИНА

Г. и г-ѓа Фокс живеат идиличен живот, но по дванаесет години поминати мирно и домаќински, таквата егзистенција станува премногу за дивите животински инстинкти на г. Фокс.

Слики

Фантастичниот ЛисецNew RegencyФантастичниот ЛисецNew RegencyNew RegencyNew Regency

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ернест и Селестина (2012)

  image
  Да свет није толико суров, увериќе нас два јунака, која ќе на симпатичан начин дочарати опстанак у свету животиња. Узбудљива прича о непбичном пријатељству измеѓу...
 • Jock the Hero Dog (2011)

  image
  3-D animated-family adventure that tells the heart-warming, coming-of-age story of a man and his best-friend, a lovable and fearless dog named, Jock.
 • Маноу Муња (2019)

  image
  Ману одраста верујуќи да је галеб, као његови родитељи Ив и Бланш, и брат Лука. Труди се да плива, лови рибу и лети попут њих, али изгледа да није много надарен....
 • Зошто (не) го изедов татко ми (2015)

  image
  Пред два милиона години во пустината Савана живеел Едвард, најстариот син на еден крал-примат. Како што созрева, тој сфаќа дека не е обичен мајмун. За кратко...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.