СОДРЖИНА

Три возрасни личности, секој со сопствена генијалност, и нивната мајка живеат во семејниот дом. Таткото, Ројал, кој е нечесен лажго, ги напуштил многу одамна, па се враќа за да ги поправи работите кај своето семејство.
Ројал Тененбаум (Џин Хекмен) бил успешен адвокат со три деца и сопруга по име Етелин (Анџелика Хјустон), која била археолог. Секое од децата на Тененбаум било потенцијален гениј: Чес (Бен Стилер) бил одличен инвеститор. Ричи (Лук Вилсон) бил младински шампион во тенис и трикратен американски првак. Посвоената Марго (Гвинет Палтроу) била сценарист и добила грант од 50.000 долари во деветто одделение. Кога Ројал одеднаш го напуштил своето семејство, тоа претставувало почеток на две децении полни со предавства и неуспех, што засекогаш оставиле лузна во семејството Тененбаум. Омразата од нивното минато испливува на површина против Ројал, кој одеднаш повторно се појавува со тврдење дека има уште шест недели живот и дека сака повторно да се поврзе со своето семејство. Приказната на Ројал како и обично е лага, но неговото присуство и искрената желба за покајание имаат големо влијание врз семејството Тененбаум, кое се справува со неуспешни желби и врски.

Слики

Семејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството Тененбаум

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мажот на куќата (2005)

  сабота
  image
  Во оваа комедија, Томи Ли Џонс е тексашки ренџер кој се вика Роланд Шарп, ангажиран да го заштити единствениот сведок на убиство на важна личност во гонењето на...
 • Џој (2015)

  сабота
  image
  Филмот се заснова на животот и подемот на изумителката и ѕвездата на домашниот шопинг, Џој Мангано. Приказната која спојува повеќе жанрови, „Џој ни претставува...
 • Језичак (2006)

  сабота
  image
  Чини се да Рид Фиш живи свој живот баш онако као што је требало. Он је кренуо очевим стопама и сада ради као водитељ јутарњег радио-програма са градоначелницом...
 • Љубав и гламурозно кампирање (2020)

  сабота
  image
  Градска цура Катие пише чланак о ресорту за луксузно кампирање. Суочава се са својим страховима и уз Wиллову помоќ испробава понуѓене активности.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.