рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 4.9/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Три возрасни личности, секој со сопствена генијалност, и нивната мајка живеат во семејниот дом. Таткото, Ројал, кој е нечесен лажго, ги напуштил многу одамна, па се враќа за да ги поправи работите кај своето семејство.
Ројал Тененбаум (Џин Хекмен) бил успешен адвокат со три деца и сопруга по име Етелин (Анџелика Хјустон), која била археолог. Секое од децата на Тененбаум било потенцијален гениј: Чес (Бен Стилер) бил одличен инвеститор. Ричи (Лук Вилсон) бил младински шампион во тенис и трикратен американски првак. Посвоената Марго (Гвинет Палтроу) била сценарист и добила грант од 50.000 долари во деветто одделение. Кога Ројал одеднаш го напуштил своето семејство, тоа претставувало почеток на две децении полни со предавства и неуспех, што засекогаш оставиле лузна во семејството Тененбаум. Омразата од нивното минато испливува на површина против Ројал, кој одеднаш повторно се појавува со тврдење дека има уште шест недели живот и дека сака повторно да се поврзе со своето семејство. Приказната на Ројал како и обично е лага, но неговото присуство и искрената желба за покајание имаат големо влијание врз семејството Тененбаум, кое се справува со неуспешни желби и врски.

Слики

Семејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството ТененбаумСемејството Тененбаум

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господин Шмит (2002)

  image
  Ворен Шмит, у шездесетим годинама, настоји да управља животом своје ќерке и схвата како је протраќио сопствени. Ворен одлази у пензију. Недуго затим, његова жена...
 • Шива Бејби (2020)

  image
  Студентката Даниела е соочена со низа чудни средби при еден еврејски погреб. Помеѓу доминантните роднини, таа е потресена од појавувањето на бившата девојка и од...
 • Спунер (2009)

  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
 • Космос (1996)

  image
  Космос содржи шест одделни приказни вткаени во еден игран филм. Оваа слоевита нарација заедно ја држи мистичниот грчки таксист Космос, кој се појавува во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.