СОДРЖИНА

Една година по смртта на нивниот татко, тројца американски браќа, Френсис, Питер и Џек - кои си немаат прозборено од погребот - одат на патување по својата душа низ Индија, качени на еден воз. Браќата, кои не се согласуваат премногу меѓу себе, го користат времето за да се запознаат подобро и почнуваат да се прашуваат прашања од типот, зошто не си се допаѓаат еден со друг и зошто нивната мајка не беше присутна на погребот. Френсис, чие лице е целосно во завои поради една скорешна несреќа на мотор, открива дека нивната мајка има влезено во еден манастир во Индија и вистинската причина за организирање на патувањето е таа да биде пронајдена.
Сепак, нивното „духовно патување доживува нагло свртување (поради настаните кои вклучуваат незаконски седативи, индиски сируп за кашлица и солзавец), и одеднаш се наоѓаат сами, заглавени насред пустина, со единаесет куфери, печатач и скенер. Во овој момент започнува едно ново, непланирано патување.

Слики

Дарџилинг лимитидДарџилинг лимитидДарџилинг лимитидДарџилинг лимитидДарџилинг лимитидДарџилинг лимитид

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Роб Рој (1995)

  понеделник
  image
  Лијам Нисон и Џесика Ланг имаат извонредни изведби како легендарен херој кој одбива да дозволи непријателите да му ја уништат честа и лојална жена која му дава...
 • Земја на живите мртовци (2009)

  понеделник
  image
  Колумбо (Џеси Ајзенберг) се навикнал да бега од она што го плаши. Талахаси (Вуди Харелсон) не се плаши од ништо. Ако се исплаши, ќе го претепа тоа што го...
 • Загонетни дечак (2013)

  вторник
  image
  Загонетни дечак је филм о домишљатом и спретном четрнаестогодишњаку Коку који, уз помоќ пријатеља, решава нову мистерију. Коков пријатељ Томо се недавно доселио у...
 • Повик на дивината (2009)

  вторник
  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.