СОДРЖИНА

Една 17-годишна средношколка од Њујорк чувствува дека без да сака играла улога во сообраќајна несреќа во која умира една жена. Во обидот да ги поправи работите, таа се среќава со отпор на секој чекор...
„Маргарет“ е филм за 17-годишна средношколка од Њујорк, која чувствува дека без да сака играла улога во сообраќајна несреќа во која умира една жена. Во обидот да ги поправи работите, Маргарет се среќава со отпор на секој чекор. Растргната поради фрустрацијата, таа почнува емоционално да ги малтретира своето семејство, своите пријатели и професори, а најмногу од сè се малтретира самата себе. Сосема неочекувано, таа се соочува со една основна вистина, дека нејзините младешки идеали се во судир со реалноста и компромисите на вистинскиот свет.

Слики

МаргаретМаргаретМаргаретМаргаретМаргаретМаргаретМаргарет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Hot Hand (1983)

  денес
  image
 • Потфат и слава, поделена куќа (2006)

  денес
  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Пољупци (2008)

  денес
  image
  Кајли и Дилан су 11-годишњаци из Даблина који долазе из дисфункционалних породица. Њен отац је у затвору, његов је насилан, због чега одлуче заједно побеќи у...
 • Потрага (2018)

  денес
  image
  Современ трилер за еден татко кој ја бара својата исчезната 16-годишна ќерка. По неуспешната истрага, Дејвид одлучува да ја бара на местото каде што уште никој не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.