рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(43 гласови)

СОДРЖИНА

Откако ќе избијат демонстрации во Јемен, полковникот Чајлдерс ќе добие задаќа да се пробие до американската амбасада и дфа го евакуира амбасадорот и неговото семејство... Во главните улоги настапуваат Семјуел Л. Џексон и Томи Ли Џонс.

Слики

Вoени правилаВoени правилаВoени правилаВoени правилаВoени правилаВoени правилаВoени правилаВoени правилаВoени правилаВoени правила

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Предавање (2007)

  image
  Кога хемискиот инженер роден во Египет исчезнува на рутински лет од Јужна Африка до Вашингтон, неговата сопруга Изабела започнува меѓународна потера по него.
 • Роме, Опен Цитy (1945)

  image
  Рим, 1944. године, посљедњих дана њемачке окупације. Гиоргио Манфреди је један од главних људи талијанскога Покрета отпора. Воѓени жељом да помогну свом народу,...
 • Сенка шпијуна (2020)

  image
  Напета шпијунска трилер-драма заснована на истинитој причи са Бенедиктом Кумбербачом у главној улози. Радња је смештена у време Хладног рата и заснива се на...
 • Борба на живот и смрт (1977)

  image
  Изузетно узбудљива, богата акцијом ратна драма, у којој пратимо путешествије младог Ерика Лансхова и његових другова, који су миран и забаван студентски живот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.