рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7.35/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Џек Блек игра улога на пеколен гитарист кој си мисли дека е величествен. Исфрлен од бендот и очаен за работа, тој се преправа дека е заменик-наставник и еден клас со одлични петтодделенци претвора во тешки рокери.
Џоан Кјузак ја игра улогата на директорката на приватното училиште каде што Блек ги подготвува децата за „Битката на бендовите“. Рок-ѕвездата Дјуи Фин (Блек) го отпуштаат од бендот, а без никаков извор на пари, тој се соочува со планина од долгови и со депресија. Се вработува како заменик-наставник во четврто одделение во едно стегнато приватно училиште каде што неговиот став и неговите глупости влијаат врз учениците. Тој се запознава со Зак, десетгодишен виртуозен гитарист, кој може да му помогне на Дјуи да победи во „Битката на бендовите“, а тоа може да му ги реши неговите финансиски проблеми и да го врати во центарот на вниманието.

Слики

ParamountРок училиштеРок училиштеРок училиштеРок училиштеРок училиштеРок училиштеРок училиштеРок училиштеРок училиштеParamountParamountParamountParamount

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Наш муж Талијан (2004)

  вторник
  image
  Мариа (Мариа Гразиа Цуцинотта) израѓује сандале и живи у Италији. Њезин супруг Винцензо (Пиерфранцесцо Фавино) одлази од куќе како би се окушао као кипар у Неw...
 • Што е љубовта (2007)

  вторник
  image
  Том планира да изненади Сару вереничким прстеном, а свог најбољег пријатеља замоли да буде сведок просидби која ќе се десити на светог Валентина. Невоља је у томе...
 • Цигари на парче (2011)

  вторник
  image
  Боби, њујоршки џепчија кој насекаде се претставува како брокер, ја предизвикува судбината кога ќе украде значка од њујоршки детектив, поради незадоволството на...
 • Семоќниот Еван (2007)

  вторник
  image
  Еван Бакстер е нов член на конгресот со светла иднина и со намера „да го смени светот". Бог ќе ја слушне оваа порака и решава да му помогне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.