рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(34 гласови)

Содржина

Една група студенти по медицина почнуваат да го истражуваат светот на блиските искуства со смртта. На секој од нив срцето му е запрено па оживеано. Наскоро откриваат дека не се враќаат сами од задгробниот свет.
Петмина амбициозни студенти по медицина прават смел и арогантен експеримент, да ги преминат границите на животот и да го допрат лицето на смртта. За да им помогнат да одат во тој свет, манипулативниот и амбициозен Нелсон Рајт (Кифер Сатерленд) регрутирал една експертка за смрт (Џулија Робертс), еден идеалист студент по медицина (Кевин Бејкон), еден женкар (Вилијам Волдвин) и нивниот брилијантен но арогантен документарист (Оливер Плат). Ним им запираат срцата, додека мониторите ги отчитуваат виталните знаци кои се претвораат во рамни линии. По неколку моменти, другите членови на тимот реагираат за да ги оживеат. Сепак, наскоро дознаваат дека не се вратиле сами од задгробниот живот. Со себе тие ги носат манифестациите на своите минати престапи, што ги присилува да се справуваат со своето минато во сегашноста, како и да научат тешки лекции за животот и смртта.

Слики

Sony PicturesSony PicturesSony PicturesSony PicturesSony PicturesSony PicturesSony PicturesSony PicturesSony PicturesSony PicturesSony PicturesТенка линија на смрттаТенка линија на смрттаТенка линија на смрттаТенка линија на смртта

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Волк (1994)

  image
  Уредникот на книги во Њујорк, Вил Рандал (Џек Николсон) е човек кому работата му оди надолу во оваа романтична хорор приказна. Тој ја губи сопругата од својот...
 • Сите богови на небото (2018)

  image
  Симон живее ограничен живот на стара фарма, сам со неговата инвалидизирана сестра Естел. Убеден дека бил грабнат од вонземјани во детството, Симон го чека денот...
 • Последњи човек на Земљи (1964)

  image
  Светом је завладала епидемија која је целокупно становништво претворила у вампире. Једини имун на ову пошаст је научник Роберт Морган. Он је последње преостало...
 • Екс макина (2014)

  image
  Кејлеб Смит (Домал Глисон) е 26-годишен програмер во најголемата компанија за интернет на светот. Тој победува на натпревар и добива викенд во еден приватен имот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.