рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(54 гласови)

Содржина

Шефот на полицијата на островот Амити мора да се бори повторно со човекојадна голема бела ајкула по нападот на брод со тинејџери меѓу кои е и неговиот син.

Слики

Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2Ајкула 2

Прегледи


Прегледано од hymie
петок, 28 мај 2021 00:58
One of the best sequels to ever grace the silver screen. Rarely do sequels top their predecessor, and Jaws 2 is no exception, yet this is a great movie. The soundtrack alone is reason enough to watch this film. John Williams once again proves why he is the best in Hollywood. The Harp played at beginning of the film is both beautiful and chilling.

The story is solid; a Great White Shark terrorises the people of Amity Island four years after the events of the first movie. You pretty much... (Повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.