poster

Мрачна вода

Black Water (2007)

Режисер: David Nerlich, Andrew Traucki
M1 Family | 21.4.24 | 00:06

рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(14 гласови)

Содржина

Грејс, нејзиното момче Адам и нејзината помала сестра, Ли се на одмор во северна Австралија, и одлучуваат да одат на пловење по реката со Џим, нивниот водич.
Пловејќи по едно мочуриште полно со мангрови, нивниот чамец ненадејно се превртува и Џим исчезнува. Сфаќајќи дека ги нападнал крокодил, Адам ја влече Грејс до безбедноста на едно дрво, додека Ли се држи на врвот на превртениот чамец. Адам и Грејс панично се обидуваат да го насочат Ли и чамецот кон дрвото, но тој е цврсто заглавен. Заглавени во поплавеното мочуриште полно со мангрови, тројцата туристи мораат да смислат што да направат за да преживеат. Тие мораат некако да го избегнат крокодилот - човекојадец, да го превртат чамецот и да се упатат по реката живи. Но, ќе успеат ли?

Слики

Мрачна водаМрачна водаМрачна водаМрачна водаМрачна водаМрачна водаМрачна водаМрачна водаМрачна вода

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мамац (2012)

  image
  Ово је филм о групи људи који су заточени у супермаркету након што цунами удари у обалу Квинсланда у Аустралији. Ускоро откривају да им поплава у продавници није...
 • Ајкула 2 (1978)

  image
  Шефот на полицијата на островот Амити мора да се бори повторно со човекојадна голема бела ајкула по нападот на брод со тинејџери меѓу кои е и неговиот син.
 • Опасност од длабочините (2016)

  image
  Додека сурфа на една изолирана плажа, Ненси навлегува во територијата на една голема бела ајкула. Иако се наоѓа на 200 метри од брегот, преживувањето се покажува...
 • Хана (2011)

  image
  Хана (Саорис Ронан) е тинејџерка. Таа е единствена поради тоа што има сила, издржливост и интелигенција на војник. Тоа произлегува од воспитанието што ѝ го дал...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.