рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.28/10
(46 гласови)

СОДРЖИНА

Двајца истражители на паранормални измами, ветеранката д-р Маргарет Матесон и нејзиниот млад асистент Том Бакли, проучуваат најразлични метафизички феномени со цел да го докажат нивното лажно потекло. Сајмон Силвер, легендарниот слеп медиум, се појавува по 30 години мистериозна отсустност и претставува најголем предизвик за науката и проефесионалните скептици. Том ќе стане опседнат со Силвер, чиј што магнетизам ќе станува сѐ посилен. Како што Том му се приближува на Силвер, напнатоста ќе расте и неговиот поглед на свет ќе стане загрозен...

Слики

Црвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светлаЦрвени светла

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шест куршуми (2012)

  четврток
  image
  Самсон, бившиот платеник и експерт за киднапирање, ќе биде ангажиран од страна на на мајсторот на боречки вештини Ендрју да му помогне да ја најде ќерката,...
 • У плаветнилу (2005)

  четврток
  image
  Дан, Семин пријатељ из детињства, Брис и његова девојка Аманда дошли су на краќи одмор на Бахаме, па су им Сем и Џеред идеални водичи за крстарење. Док су ронили...
 • Пустиња (2015)

  четврток
  image
  Група илегалних имиграната покушава да преѓе границу Мексика и САД, кад почне да их ликвидира немилосрдни снајпериста. У потрази за бољим животом, група миграната...
 • Такси (2004)

  четврток
  image
  Квин Латифа е најбрзата таксистка во Њујорк, чии вештини зад воланот и специјално надградена кола му помагаат на еден полицаец (Џими Фелон) на тајна задача да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.